Header image

بیمه عمر و حوادث گروهی چیست؟

ژوئن 22, 2020بیمه عمر

بیمه عمر گروهی برای افرادی که سرپرست خانواده هستند تضمین کننده نیازهای مادی،اقتصادی و معیشتی آنان است. اگر جزء افرادی هستید که شما هم نگران تامین و سرمایه گذاری‌های بلند مدت هستید در این مقاله همراه ما باشید تا با مزایای بیمه عمر و تامین امنیت اقتصادی آن آشنا شوید.

پیشینه بیمه گروهی

پس از انقلاب صنعتی و با روی کار آمدن و وسعت گرفتن کار در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها در جوامع مختلف، افراد زیادی مشغول به کار و فعالیت شدند. کار کردن در محیط‌هایی مانند کارگاه و کارخانه‌ها حوادث غیر منتظره و حتی خطرناکی را در پی داشت که می‌توانست جبران ناپذیر باشد. در کشورمان ایران نیز شروع فعالیت در بیمه گروهی به سال  ۱۳۰۰ و همزمان با احداث خطوط راه آهن در ایران و شروع کار نیروهای کارگر در این حوزه کاری برمی‌گردد.

بیمه عمر گروهی چیست؟

بیمه گروهی یک نوع از بیمه عمر است که برای تعداد افراد زیادی به صورت گروهی، برای آن‌ها در خواست و به آنان ارائه می‌شود. در واقع این نوع بیمه عمر برای گروهی از افرادی که در یک محیط و با شرایط کاری یکسان مشغول به کار هستند تعلق می‌گیرد.

بیمه عمر گروهی یک قرارداد است که توسط کارفرما برای نیروهای انسانی که تحت نظر و مشغول به کار برای آن شخص هستند، تنظیم می‌شود. طی قرارداد بیمه گروهی کارفرما متعهد می‌شود که بیمه مربوطه را در یک شرکت بیمه برای افراد، پرداخت کرده و شرکت بیمه یا بیمه کننده، خسارات وارده در محیط کار و فعالیت را برای فرد خسارت دیده جبران کند.

مزایای بیمه عمر گروهی

بیمه عمر گروهی این امکان را برای همه افراد بیمه شده فراهم می‌کند که به صورت یکسان بتوانند از خدمات و پوشش‌های بیمه ای بیمه عمر استفاده کنند؛ علاوه بر این در صورتی که هر کدام از افراد بیمه شده درخواست پوشش‌های بیشتر و جدیدتری داشته باشد، می‌تواند با افزایش و پرداخت حق بیمه بیشتر از پوشش‌های مورد نظر استفاده نماید.

شرایطی که در بیمه عمرگروهی وجود دارد مشابه با بیمه عمر انفرادی است، اما در ادامه به معرفی مزایای بیمه عمر گروهی می‌پردازیم:

  • امکان پرداخت بیمه به صورت خودکار در تاریخ مقرر و با کسر از حقوق
  • امکان افزودن فرد جدید به افراد نیروی انسانی مشغول به کار
  • تخفیف در پوشش‌های بیمه عمرگروهی
  • امکان ادامه دادن بیمه به صورت انفرادی
  • یکسان بودن نرخ بیمه برای همه افراد مشمول بیمه

شرایط بیمه عمر برای کارکنان دولت

طبق قانون مصوب شده ۴۲۰۵/ت/۳۵۲ که در سال ۱۳۶۷ تصویب شده، کلیه کارکنان و کارمندان سازمان‌ها، شرکت و نهادهایی که به هر نحوی تحت حمایت دولت هستند، به صورت اجباری از بیمه عمر بهره می‌برند و جزئیات برای همه کارکنان یکسان در نظر گرفته شده است.برای مثال پوشش‌های بیمه ای برای مواردی از جمله فوت، کار افتادگی، بیماری، نقص عضو به صورت کامل برای حمایت از سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.


پست های مرتبط

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست
بیمه های عمر گروهی به صورت انفرادی

دسامبر 10, 20190پسندیدنبیمه عمر, ,

یکی از ویژگی‌های خاص بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری قابلیت انعطاف پذیری آن جهت ارائه ی خدمات به افراد و گروه-های مختلف است. بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری انفرادی که ویژگی‌ها و شرایط آن در مطالب پیشین سایت بیم دان به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، می‌تواند با داشتن تمامی‌شرایط و پوشش‌هایی …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند