Header image
تاخیر در پرداخت اقساط بیمه عمر

تاخیر در پرداخت اقساط بیمه عمر

ژوئن 21, 2020بیمه عمر

تاخیر در پرداخت اقساط بیمه عمر،در کارنامه بیمه ای،عملکرد خوبی محسوب نمی‌شود و هنگام شروع پرداخت اقساط بیمه عمر این نکته را در نظر داشته باشید که نظم در پرداخت بیمه عمر هم در صورت داشتن شرایط سرمایه گذاری و هم برای داشتن شرایط پوشش بیمه عمر حائز اهمیت است.

این امری بدیهی است که امکان دارد فرد بیمه شده به هر دلیلی در تاریخ و زمان معینی قادر به پرداخت حق بیمه نباشد، در این مقاله همراه ما باشید تا شرایط تاخیر در پرداخت اقساط بیمه را بررسی نماییم .

عواقب تاخیر در پرداخت بیمه عمر

شرایط پرداخت و تاخیر در پرداخت بیمه عمر در شرکت‌های بیمه شرایط متفاوتی دارد، اما یک شرط کلی در همه بیمه‌ها اجرا می‌شود این است : کاهش و برداشت از اندوخته بیمه نامه و کاهش پوشش‌های بیمه عمر برای شخص بیمه شده. در ادامه به توضیح عواقب تاخیر در پرداخت بیمه عمر و شرایط شرکت‌های بیمه متفاوت می‌پردازیم:

 • شرکت بیمه پاسارگاد :

  بیمه عمر پاساگارد شرایط ویژه ای برای پرداخت حق بیمه عمر دارد که شخص بیمه شده در باید اول هر سال پرداخت کند.بیمه نامه بیمه پاسارگاد بیمه را به صورت اقساط ۶ ماهه، سالیانه یا ۳ ماهه تعیین می‌کند و در صورتی که شخص قبل از زمان مقرر پرداخت بیمه فوت کند و ما بقی بیمه پرداخت نشود، حق بیمه از کل اندوخته شخص بیمه شده کسر و برداشت می‌شود. تاخیر در پرداخت اقساط به صورت زیر است:

 • تاخیر پرداخت کمتر از یک ماه :

  در صورت شخص بیمه شده در مدت زمان یک ماه پس از سر رسید حق بیمه را پرداخت کند، شرکت بیمه جریمه ای نقدی را در نظر می‌گیرد اما در پوشش‌های بیمه کاهش داده نمی‌شود.

 • تاخیر در پرداخت بیشتر از یک ماه :

  در صورت گذشتن از زمان سر رسید بیمه، شرکت بیمه جریمه ای را برای شخص در نظر می‌گیرد.

 • تاخیر پرداخت بیشتر از ۶ ماه :

  در صورت گذشتن ۶ ماه از تاریخ سر رسید پرداخت، بیمه نامه بیمه عمر به سرمایه مخفف تبدیل می‌شود که در این صورت باید یک گواهی سلامت برای بیمه پاسارگاد و یک فرم برای برگشت به حالت قبل از حالت مخفف برای علت تاخیر در پرداخت بیمه برای یک اطلاع رسانی کتبی باید به بیمه ارائه شود.

 • تاخیر در پرداخت بیشتر از یکسال :

  در صورت پرداخت نکردن حق بیمه بیشتر از یک سال نماینده شرکت بیمه پاسارگاد باید شخص بیمه شده را راهنمایی کرده تا شرایط تاخیر برطرف و رفع شود.

 • تاخیر پرداخت بیمه عمر ایران

در صورت تاخیر در پرداخت بیمه، شرکت بیمه ایران حق بیمه را از کل اندوخته بیمه کسر می‌کند؛ و در صورتی که کل اندوخته بیمه فرد کمتر از حق بیمه شخص بیمه شده باشد، بیمه نامه به طور کامل طی یک اخطار کتبی باطل می‌گردد.

 • تاخیر پرداخت بیمه عمر پارسیان

در صورت تاخیر در پرداخت بیمه عمر پارسیان، پوشش‌های غرامت فوت، سرمایه گذاری بیمه کسر می‌گردد . این شرایط در صورتی است که میزان اندخته سرمایه بیمه به اندازه کافی باشد تا در کل شرایط بیمه نامه خللی وارد نشود. اما در صورتی که اندوخته بیمه با اندازه کافی نباشد یا تمام شده باشد، بیمه نامه و سرمایه گذاری به صورت تعلیق در می‌آید و در صورت اتفاق هر خسارتی تعهدی در قبال شخص بیمه شده ندارد.

 • تاخیر در پرداخت بیمه عمر سامان

زمانی که از تاریخ سر رسید بیمه عمر سامان گذشته باشد تا زمان ۳۰ روز مهلت دارید تا حق بیمه را پرداخت کنید. این نکته را فراموش نکنید که سود سرمایه گذاری پس از پرداخت بیمه محاسبه می‌شود. بیمه عمر سامان این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده که در صورت پرداخت نکردن اقساط بیمه در موعد مشخص می‌توانید درخواست کتبی را به بیمه جهت به تعلیق در نیاوردن و فقط کسر مبلغ بیمه از کل اندوخته به شرکت بیمه اعلام کنید.


پست های مرتبط

تهعدات بیمه عمر
جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر؟

آگوست 19, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از ویژگیهای بیمه عمر امکان آگاهی متقاضی بیمه عمر از جزئیات آن، پیش از صدور بیمه است. این امکان از طریق جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر میسر می‌شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی جدول محاسبات یا جدول پیشبینی تعهدات بیمه عمر بپردازیم.

ادامه مطلب
بیمه عمر و تامین آتیه
بیمه عمر انفرادی؛ از صفر تا صد

آگوست 5, 20200پسندیدنبیمه عمر

بیمه عمر، انواع مختلفی دارد. تقسیم بندی بیمه عمر به بیمه عمر انفرادی و بیمه عمر گروهی، یکی از تقسیم بندی‌های بیمه عمر است. این انواع شامل بیمه عمر آنلاین و غیر آنلاین نیز می‌شود. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع بیمه عمر انفرادی بپردازیم.

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند