‌دولت ۸۰ درصد ‌حق بیمه محصولات کشاورزی را می‌پردازد ‌

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

مجید آنجفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و بروز خسارات محصولات باغی و زراعی اظهار داشت: صاحبان باغات و مزارع کشاورزی خسارت دیده درصورت برخوداری از بیمه می‌توانند پس از بازدید کارشناس و تعیین میزان خسارت، مبلغ خسارت وارده به محصولات را از صندوق بیمه دریافت کنند.

وی افزود: از کشاورزان استان مرکزی درخواست داریم که در زمان باقی‌مانده و پیش از شدت گرفتن میزان بارش‌های فصلی نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند و درصورتی که محصول خود را پس از پایان زمان مقرر برداشت نکرده‌اند به عملیات برداشت محصولات سرعت ببخشند تا خسارتی بر آنها وارد نشود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد بروز  خسارات جدی در حوزه کشاورزی استان مرکزی بوده‌ایم به‌گونه‌ای که کشاورزان شهرستان ساوه باغات انار خود را کف‌بر کردند، با این حال به ضرورت اخذ بیمه برای باغ و مزرعه کشاورزی پی می‌بریم.

آنجفی ادامه داد: باتوجه به خسارات پیش‌آمده دولت جمهوری اسلامی‌ایران پرداخت ۸۰ درصد از حق بیمه محصولات کشاورزی را تقبل کرده است و کشاورزان می‌توانند تنها با پرداخت نرخ اندکی از حق بیمه امنیت محصولات خود را تضمین و در صورت بروز خسارت از خدمات بیمه استفاده کنند.

وی عنوان کرد: متاسفانه بارش‌های اخیر استان مرکزی سبب آُسیب‌دیدگی و ترکیدن محصول انار باغات شهرستان ساوه شد که این حادثه منجر به کاهش قیمت خرید انار شده است، محصول انار آسیب‌دیده شهرستان ساوه با قیمتی کمتر از نرخ طبیعی برای استفاده در صنایع کنسانتره و تبدیلی خریداری می‌شود و درصورت بیمه بودن باغات صندوق بیمه نسبت به پرداخت خسارت وارده اقدام می‌کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: کشور ما در منطقه‌ای بلاخیز قرار گرفته و هرساله بلایای طبیعی خساراتی را بر حوزه کشاورزی وارد می‌آورند که به این سبب دولت به‌منظور ترویج فرهنگ بیمه و جبران خسارات احتمالی تمهیدات مطلوبی را در این عرصه اندیشیده که تقبل پرداخ ت ۸۰ درصد از هزینه بیمه یکی از این موارد است.

آنجفی بیان کرد: بروز خسارت در مزارع کشاروزی سبب کاهش میزان محصولات تولیدی می‌شود و درصورتی که محصولات دارای ردیف نرخ خرید تضمینی  دچار خسارت شوند میزان محصول باقی مانده با همان نرخ تعیین شده از کشاورزان خریداری می‌شود.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند