‌دولت ۸۰ درصد ‌حق بیمه محصولات کشاورزی را می‌پردازد ‌

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

مجید آنجفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و بروز خسارات محصولات باغی و زراعی اظهار داشت: صاحبان باغات و مزارع کشاورزی خسارت دیده درصورت برخوداری از بیمه می‌توانند پس از بازدید کارشناس و تعیین میزان خسارت، مبلغ خسارت وارده به محصولات را از صندوق بیمه دریافت کنند.

وی افزود: از کشاورزان استان مرکزی درخواست داریم که در زمان باقی‌مانده و پیش از شدت گرفتن میزان بارش‌های فصلی نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند و درصورتی که محصول خود را پس از پایان زمان مقرر برداشت نکرده‌اند به عملیات برداشت محصولات سرعت ببخشند تا خسارتی بر آنها وارد نشود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد بروز  خسارات جدی در حوزه کشاورزی استان مرکزی بوده‌ایم به‌گونه‌ای که کشاورزان شهرستان ساوه باغات انار خود را کف‌بر کردند، با این حال به ضرورت اخذ بیمه برای باغ و مزرعه کشاورزی پی می‌بریم.

آنجفی ادامه داد: باتوجه به خسارات پیش‌آمده دولت جمهوری اسلامی‌ایران پرداخت ۸۰ درصد از حق بیمه محصولات کشاورزی را تقبل کرده است و کشاورزان می‌توانند تنها با پرداخت نرخ اندکی از حق بیمه امنیت محصولات خود را تضمین و در صورت بروز خسارت از خدمات بیمه استفاده کنند.

وی عنوان کرد: متاسفانه بارش‌های اخیر استان مرکزی سبب آُسیب‌دیدگی و ترکیدن محصول انار باغات شهرستان ساوه شد که این حادثه منجر به کاهش قیمت خرید انار شده است، محصول انار آسیب‌دیده شهرستان ساوه با قیمتی کمتر از نرخ طبیعی برای استفاده در صنایع کنسانتره و تبدیلی خریداری می‌شود و درصورت بیمه بودن باغات صندوق بیمه نسبت به پرداخت خسارت وارده اقدام می‌کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: کشور ما در منطقه‌ای بلاخیز قرار گرفته و هرساله بلایای طبیعی خساراتی را بر حوزه کشاورزی وارد می‌آورند که به این سبب دولت به‌منظور ترویج فرهنگ بیمه و جبران خسارات احتمالی تمهیدات مطلوبی را در این عرصه اندیشیده که تقبل پرداخ ت ۸۰ درصد از هزینه بیمه یکی از این موارد است.

آنجفی بیان کرد: بروز خسارت در مزارع کشاروزی سبب کاهش میزان محصولات تولیدی می‌شود و درصورتی که محصولات دارای ردیف نرخ خرید تضمینی  دچار خسارت شوند میزان محصول باقی مانده با همان نرخ تعیین شده از کشاورزان خریداری می‌شود.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند