۹۱۰ میلیارد ریال مطالبات بیمه سلامت قم پرداخت شد

دسامبر 2, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا فخاریان ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات اداره کل بیمه سلامت برگزار شد، با اشاره به پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد این بیمه در استان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۹۱۰ میلیارد ریال از مطالبات مراکز درمانی و طرف قرارداد با بیمه سلامت استان پرداخته‌شده است که از این مبلغ ۴۵۰ میلیارد به مراکز دولتی دانشگاهی و ۴۶۰ میلیارد و ۲۷۱ میلیون ریال به مراکز درمانی غیردانشگاهی اختصاص‌یافته است.

وی با تأکید بر پرداخت ۲۲۱ میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال به داروخانه‌های خصوصی استان ابراز کرد: در ماه جاری بیش از ۱۶۲ میلیارد ریال به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی پرداخت‌شده که بیش از ۷۱ میلیارد به مراکز دولتی و حدود ۹۰ میلیارد ریال به مراکز غیردولتی اختصاص‌یافته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم با بیان اینکه مطالبات بیمارستان‌های غیردولتی استان تا پایان مردادماه و شهریور پرداخت‌شده است، یادآور شد: مطالبات داروخانه‌های استان به‌صورت علی‌الحساب تا مهرماه پرداخت‌شده است و مراکز پاراکلینیک نیز تا مردادماه و بیمه روستاییان تا شهریورماه پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح پوشش اجباری بیمه سلامت از ۱۳ آبان ماه سال جاری از برگزاری آزمون وسع برای این پوشش خبر داد و افزود: از ابتدای تشکیل بیمه سلامت ۱۱ میلیون نفر در قالب صندوق همگانی این بیمه قرار گرفتند که بسیاری از آنان توان پرداخت حق بیمه داشتند و آزمون وسع آنان صورت نگرفت که امسال بر اساس تکلیف باید آزمون وسع مردم صورت پذیرد.

فخاریان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۱۰ درصد افراد جامعه تحت هیچ بیمه‌ای نباشند، اضافه کرد: آزمون وسع شامل افراد فاقد بیمه بوده و بیمه سلامت همگانی است و صندوق‌های کارمندی، سایر اقشار و بیمه روستایی استثنا هستند.

وی با تأکید بر اینکه افراد متقاضی برای آزمون وسع باید به دفاتر طرف قرارداد مراجعه و ثبت‌نام کنند، تصریح کرد: تمامی‌اطلاعات به وزارت تعاون ارسال می‌شود و این وزارتخانه بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده دهک بندی کرده که دهک‌های یک، دو و سه رایگان، دهه چهار ۵۰ درصد حق بیمه با ۲۹۰ هزار تومان به ازای یک نفر برای یک سال و دهک‌های پنجم و بالاتر نیز کل حق بیمه و ۵۸۰ هزار تومان به ازای یک نفر برای یک سال پرداخت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم با اشاره به اینکه دفترچه‌های رایگان درمانی محدود به مراکز دولتی است، ادامه داد: طرح ملی بیمه سلامت به‌منظور تحت پوشش قرار دادن افراد فاقد بیمه انجام می‌شود.

وی آمار بیمه‌شده‌ها در قم را موردتوجه قرارداد و گفت: بر اساس آمارها ۷۵۰ هزار قمی‌تحت بیمه تأمین اجتماعی و ۳۲۵ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، هرچند آمار دقیقی از جمیعت بیمه‌شده استان به علت عدم ارائه آمار توسط نیروهای مسلح و بانک‌ها وجود ندارد.

انتهای پیام/۴۵۰/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند