۸/۵ میلیون نفر در کشور فاقد بیمه هستند/ بیمه سلامت توسعه می‌یابد

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر قائمی‌عصر شنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی بیمه سلامت استان اردبیل عنوان کرد: توسعه کمی‌و کیفی بیمه‌های سلامت در دستور کار قرار گرفته تا در حدود ۸/۵ میلیون نفر از اقشار مختلف مردم که فاقد هیچ گونه بیمه‌ای هستند، از خدمات مورد انتظار بهره مند شوند.

به گفته وی طبق آخرین مصوبه انجام یافته در هیئت وزیران برای حمایت از اقشار نیازمند ارزیابی‌هایی برای احصای میزان توانایی مالی انجام می‌پذیرد تا در ادامه اسامی‌این افراد توسط وزارت تعاون به سازمان بیمه سلامت ارائه شود.

مشاور فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت یادآور شد: باانجام یافتن مقدمات کار برای بررسی میزان وضعیت مالی خانواده‌ها، چنانچه فرد مورد نظر از دهک‌های پایین جامعه محسوب شود پرداخت حق بیمه توسط دولت انجام خواهد شد اما در خصوص افراد توانمند پرداخت‌ها توسط خود شخص انجام می‌پذیرد

فعالیت ۱۹ سازمان بیمه گر در کشور

قائمی‌از فعالیت ۱۹ سازمان بیمه گر در کشور خبر داد و یادآور شد: الکترونیکی سازی فرایندها از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بیمه سلامت است.

به گفته وی در طول سال‌های اخیر خوشبختانه شاهد اقدامات مناسبی برای هوشمند سازی فرایندهای بیمه سلامت در سراسر کشور هستیم و امیدواریم این روند با جدیت تداوم یابد.

مشاور فناوری اطلاعات و ارتباطاعات سازمان بیمه سلامت به میزان بیمه شدگان بیمه سلامت در کشور نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از ۴۰ میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند.

قائمی‌تصریح کرد: از میان بیمه شدگان نزدیک به ۲۲ میلیون نفر نیز در صندوق‌های روستایی و عشایری عضو هستند که مبلغی را برای حق بیمه پرداخت نمی‌کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند