۸ هزار نفر در استان سمنان جویای‌کار هستند/ ۱۱۸ هزار نفر بیمه‌شده

فوریه 22, 2020اخبار روز بیمه

اسماعیل غنیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه سال گذشته ۱۰ هزار و ۴۱۱ نفر جویای کار در استان وجود داشت، اظهار داشت: این آمار در سال جاری به هشت هزار و ۱۳۹ نفر رسیده است.

وی به بیان اینکه آمار افراد جویای کار ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته است، افزود: درمجموع ۱۷۹ هزار و ۷۱۷ نفر در بخش کارمندی و کارگری در استان سمنان مشغول به کار هستند.

۱۱۸ هزار نفر بیمه‌شده اجباری تأمین اجتماعی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان با اشاره به اینکه تا پایان آبان ماه سال جاری تعداد کل بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی ۱۶۴ هزار و ۱۰۷ نفر است، خاطرنشان کرد: تعداد بیمه‌شدگان اجباری نیز ۱۱۸ هزار و ۱۹۰ نفر است.

غنیان با تأکید بر اینکه در سال‌های ۹۵ تا ۹۸ رشد تعداد بیمه‌شدگان اجباری در استان کاملاً محسوس بوده است، یادآور شد: سه هزار و ۲۵ نفر در استان سمنان بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدا سال جاری تاکنون دو هزار و ۷۳۶ مورد دادخواست در مراجع حل اختلاف استان سمنان مطرح‌شده است، خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد دادخواست‌ها منجر به صدور دادنامه شده است.

نرخ بیکاری در استان سمنان در پاییز امسال ۷.۶ است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه سال گذشته سه هزار و ۳۶۷ مورد دادنامه و در طی سال جاری تاکنون دو هزار و ۵۱۰ مورد دادنامه صادرشده است، تصریح کرد: نرخ بیکاری در کشور در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز سال جاری به ترتیب ۱۰.۸، ۱۰.۵ و ۱۰.۶ بود.

غنیان با تأکید بر اینکه این آمار در استان سمنان به ترتیب ۸.۲ و ۸ و ۷.۶ است، بیان کرد: سمنان در این شاخص در مقایسه با سایر استان‌های کشور موفق به کسب رتبه چهار، پنج، سه به ترتیب در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز در جدول نرخ بیکاری کشور شده است.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند