۸۶ هزار نفر در استان فارس برای بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند؛ پیش‌بینی واریز مقرری بیکاران از هفته آینده

می 9, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، تعطیلی و بیکاری به عنوان پیامد اقتصادی شیوع کرونا بسیاری از صاحبان مشاغل را با تعطیلی ناگهانی مواجه کرد و طیف گستردها‌ی مجبور شدند که درخانه بمانند.

در این شرایط راهکارهای مختلف حمایتی در نظر گرفته شد و دولت نیز در کنار پرداخت تسهیلات و کمک‌های معیشتی برای بیکارشدگان به دلیل کرونا پرداخت مقرری ۳ ماهه بیمه بیکاری نیز در نظر گرفت.

این روند سبب شد که کارگران زیادی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کنند و در این میان ۱۰ رسته شغلی مانند هتلداران، رستوران‌ها، مراکز گردشگری و غیره در اولویت پرداخت مقرری بیمه بیکاری قرار گرفتند.

آن طور که مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس می‌گوید: ۸۶ هزار و ۵۳۵ نفر از کارگران استان فارس در سامانه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۷۱ هزار و  ۹۷۸ کارگر بیکار شده مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شناخته شده است.

به گفته سهراب مختاری از این تعداد ۲۳۰۶۴ نفر در بخش صنعت، ۱۵۲۲ نفر کشاورزی و ۴۲۹۰۱ نفر در بخش خدمات مشغول به فعالیت بوده‌اند و تعداد ۴۵۰۱ نفر نیز نوع فعالیت خود را اعلام نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه از تعداد ثبت نام شده‌ها حدود ۷۵۰ نفر انصراف داده‌اند اضافه کرد: با احتساب جمعیت ۷۱ هزار  و ۹۷۸ کارگر مشمول و متوسط حقوق ماهیانه دو میلیون تومانی ماهیانه به ۱۴۳میلیارد و ۹۵۶ میلیون تومان براب تامین مقرری کارگران بیکار شده اعتبار نیاز است.

پیش‌بینی واریز مقرری بیکاران از هفته آینده

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس همچنین در رابطه با آخرین وضعیت پرداخت مقرری بیمه کارگران بیکار شده گفت: پیش‌بینی می‌شود مقرری بیمه کارگران بیکار شده بر اثر ویروس کرونا هفته آینده به حسابشان واریز شود.

مختاری با اشاره به اینکه کارگران بیکار شده برای اطلاع از مشمولیت و یا عدم مشمولیت از مقرری بیمه بیکاری از طریق پیامک مطلع می‌شوند، خاطرنشان کرد: این مهم از طریق ارسال پیامک به کارگران اعلام می‌شود که البته اطلاع‌رسانی در این باره تا هفته آینده تکمیل می‌شود.

وی تصریح کرد: از آنجا که سامانه بیمه بیکاری به اطلاعات موجود در تامین اجتماعی مربوط به دی ماه سال ۹۸ مرتبط شده، ممکن است برای افرادی که مشمول قانون کار بوده ولی حق بیمه دی ماه آنها مشکل داشته است پیامک عدم شمول ارسال شده باشد، این افراد می‌توانند مراتب اعتراض خود را با ورود به سامانه میز خدمت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس اعلام کنند تا موضوع بررسی شود. 

به گزارش خبرگزاری‌ تسنیم پرداخت مقرری سه ماه بیکاری به دلیل شبوع کرونا برای کارگرانی که به صورت موقت بیکار شده‌اند با شروط ادامه فعالیت کارگر و اخراج نشدن آن توسط کارفرما در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/۴۲۴/ ع

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند