۸۲ میلیارد ریال ماهانه در هزینه‌های درمانی بیمه سلامت استان بوشهر هزینه می‌شود

اکتبر 19, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، پرویز رمضانی صبح امروز در نشست مسئولان بیمه سلامت با استاندار بوشهر از اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت خبر داد و اظهار داشت: اجرای این طرح ضمن تسریع در ارائه خدمات درمانی مطلوب و جلوگیری از هزینه‌های اضافی از تداخل تجوز داروها و آزمایشات مختلف پیشگیری می‌کند.

وی، از حذف دفترچه‌های اضافی و تکراری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:در اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها تاکنون ۲۰ هزار دفترچه بیمه درمانی تکراری حذف شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به پرداخت تمامی‌مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان تصریح کرد: مطالبات موسسات درمانی و تشخیصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر تا تیرماه به صورت کامل و بیش از ۶۰ درصد مطالبات مرداد هم به صورت علی‌الحساب  پرداخت شده و اگر اسناد پزشکی مرداد ماه هم تحویل  شود کامل  هزینه‌ها پرداخت می‌شود.

رمضانی با بیان اینکه مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان  در سه ماه باقی‌مانده سال قبل پرداخت می‌شود خاطر نشان کرد: به طور میانگین ماهانه ۸۲ میلیارد ریال در درمان افراد تحت پوشش بیمه سلامت استان بوشهر هزینه می‌شود.

وی، نیروهای بیمه سلامت استان بوشهر را ۶۵ نفر دانست و گفت: سال گذشته ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بار بیمه شدگان سلامت استان بوشهر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند و ۳۲ هزار پرونده بستری تشکیل شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به کاهش هزینه‌های درمانی در استان خاطر نشان کرد: با توجه به رشد ۱۲ درصدی تعرفه‌های درمانی ولی با اجرای رفع هم‌پوشانی و اجرای  نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت هزینه‌های درمانی سال قبل نسبت به سال ماقبل آن ۱۰ درصد کاهش یافت.

رمضانی کاهش ۲۵ درصدی مراجعات درمانی در برخی بیمارستان‌ها را در اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با اجرایی شدن نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت ۳۰ درصد کل هزینه‌های درمانی کاهش یافته است.

وی، با اشاره به برگزاری همایش بیمه سلامت گفت: به مناسبت سالروز تصویب قانون بیمه سلامت همگانی و هفته بیمه سلامت در همایشی از پزشکان و موسسات و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد این بیمه تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/ ع

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند