۸۲ میلیارد ریال ماهانه در هزینه‌های درمانی بیمه سلامت استان بوشهر هزینه می‌شود

اکتبر 19, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، پرویز رمضانی صبح امروز در نشست مسئولان بیمه سلامت با استاندار بوشهر از اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت خبر داد و اظهار داشت: اجرای این طرح ضمن تسریع در ارائه خدمات درمانی مطلوب و جلوگیری از هزینه‌های اضافی از تداخل تجوز داروها و آزمایشات مختلف پیشگیری می‌کند.

وی، از حذف دفترچه‌های اضافی و تکراری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:در اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها تاکنون ۲۰ هزار دفترچه بیمه درمانی تکراری حذف شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به پرداخت تمامی‌مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان تصریح کرد: مطالبات موسسات درمانی و تشخیصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر تا تیرماه به صورت کامل و بیش از ۶۰ درصد مطالبات مرداد هم به صورت علی‌الحساب  پرداخت شده و اگر اسناد پزشکی مرداد ماه هم تحویل  شود کامل  هزینه‌ها پرداخت می‌شود.

رمضانی با بیان اینکه مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان  در سه ماه باقی‌مانده سال قبل پرداخت می‌شود خاطر نشان کرد: به طور میانگین ماهانه ۸۲ میلیارد ریال در درمان افراد تحت پوشش بیمه سلامت استان بوشهر هزینه می‌شود.

وی، نیروهای بیمه سلامت استان بوشهر را ۶۵ نفر دانست و گفت: سال گذشته ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بار بیمه شدگان سلامت استان بوشهر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند و ۳۲ هزار پرونده بستری تشکیل شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به کاهش هزینه‌های درمانی در استان خاطر نشان کرد: با توجه به رشد ۱۲ درصدی تعرفه‌های درمانی ولی با اجرای رفع هم‌پوشانی و اجرای  نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت هزینه‌های درمانی سال قبل نسبت به سال ماقبل آن ۱۰ درصد کاهش یافت.

رمضانی کاهش ۲۵ درصدی مراجعات درمانی در برخی بیمارستان‌ها را در اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با اجرایی شدن نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت ۳۰ درصد کل هزینه‌های درمانی کاهش یافته است.

وی، با اشاره به برگزاری همایش بیمه سلامت گفت: به مناسبت سالروز تصویب قانون بیمه سلامت همگانی و هفته بیمه سلامت در همایشی از پزشکان و موسسات و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد این بیمه تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/ ع

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند