۸۰ درصد آرایشگران بیرجندی بیمه نیستند

می 9, 2020اخبار روز بیمه

محمد براتی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: یکی از صنوفی که کرونا ضربه سنگینی بر آن وارد ساخت صنف آرایشگری است این واحدهای صنفی ۶۵ روز است که تعطیل می‌باشند.

وی با بیان اینکه از روز گذشته واحدهای آرایشگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شدند افزود: تاکنون هیچ‌گونه حمایتی از فعالان این حوزه انجام نشده و فعالان این صنف به دلیل اینکه بیشتر آنها بیمه نبوده یا بیمه آنها از نوع خویش فرما است و  نمی‌توانند از بیمه بیکاری برخوردار شوند.

رئیس اتحادیه آرایشگاهای مردانه بیرجند گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا هیچ مسئولی به مشکلات ناشی از تعطیلی آرایشگاه‌ها رسیدگی نکرد و این قشر نادیده گرفته شده و تنها از سوی بسیج آماری برای ارائه سبد غذایی اخذ شد که هنوز به دست ما نرسیده است.

براتی با بیان اینکه از آغاز شیوع کرونا صنف آرایشگری در بیرجند یکی از صنوفی بود که بیشترین آمار پلمپ را داشت گفت: در سایر شهرستان‌های استان چهار واحد و در بیرجند ۱۵ واحد آرایشگری پلمپ شدند.

وی تصریح کرد: در ۶۵ روز تعطیلی این صنف، هیچ مقام مسئول دولتی نگفت شما چه می‌کنید؟ چگونه زندگی خود را اداره می‌کنید؟ در حالی که مشکلات اقتصادی بر این قشر فشار زیادی وارد ساخت و وقتی سرپرست خانواده ۶۵ روز نتواند هزینه زندگی را تامین کند مشکلات زیادی به وجود می‌آید.

رئیس اتحادیه آرایشگاهای مردانه بیرجند با اشاره به اینکه چندین آرایشگاه  به دلیل باز بودن توسط مسئولین پلمپ شدند عنوان کرد: در این مدت اخیر تعدادی از آرایشگران از سر ناچاری اقدام به بازگشایی مغازه‌های خود کردند که این اقدام شدت فشار وارده بر امرار معاش آن‌ها را نشان می‌دهد و نیازمند حمایت دولت و مسئولان و چاره‌اندیشی برای رفع مشکلات این قشر است.

انتهای پیام/۲۵۴/ش

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند