۷.۹ درصد مردم بیمه نیستند/ وضعیت هزینه های کمرشکن

دسامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حریرچی، روز یکشنبه در همایش روز جهانی پوشش همگانی سلامت که در سالن همایش‌های وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به دو شاخص میزان پوشش سلامت و محافظت مالی مردم در خصوص هزینه‌های سلامت، افزود: میزان پوشش همگانی سلامت شامل ارتقای سلامت از طریق افزایش سواد سلامت مردم، پیشگیری (مثل واکسیناسیون و غربالگری)، درمان، بازتوانی و طب تسکینی است که اگر هر کشوری این ۵ مورد را عادلانه، با کیفیت و بدون تبعیض قومی، محلی  و  جنسیتی ارائه دهد از صد، نمره ای را به خود اختصاص می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: شاخص دوم، محافظت مالی و دچار مشکلات مالی نشدن مردم است که معدل این دو شاخص کلی، نشانگر آن است که کشوری به پوشش همگانی سلامت رسیده است یا خیر.

معاون کل وزارت بهداشت در تشریح وضعیت کشورمان در خصوص این دو شاخص، گفت: از نظر پوشش خدمات، بالاتر از متوسط جهانی هستیم و با سرمایه گذاری‌های اخیر در سال ۲۰۲۳ کشور اول منطقه خواهیم شد که این موضوع بر اساس سند چشم انداز و سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از سوی رهبری نیز دو سال زودتر محقق خواهد شد.

وی افزود: از نظر هزینه‌های کمرشکن سلامت نیز نسبت به گذشته بهبود داشتیم، اما قابل توجه نیست و وضعیت مطلوبی نداریم گرچه پرداختی از جیب مردم از ۵۰ درصد به ۳۲ رسیده است اما رقم هزینه‌ها همچنان بالا است.

حریرچی در بخش دیگری از سخنان خود، به میزان بار مراجعات مردم به سیستم بهداشتی درمانی اشاره کرد و گفت: هر ایرانی در سال  ۱۰.۳ بار مراجعه به بخش بهداشت و درمان دارد یعنی سالانه ۸۵۳ میلیون بار مراجعه. همچنین طبق قانون برنامه ششم بند الف ماده ۷۰ که ابلاغ شد از آبان ماه امسال بیمه برای همه مردم اجباری شد.

وی گفت: ۷.۹ درصد مردم بیمه نیستند و ۳۰ درصد آنها در استان تهران مستقر هستند که به دلیل حاشیه نشینی بیشتر در تهران، تعداد بیمه نشده‌ها به نسبت آمار کشوری بیشتر است که خوشبختانه فرصتی فراهم شده که اگر درآمد فردی از ۴۰ درصد از میزان قانون کار پایین تر باشد صددرصد رایگان بیمه می‌شود و دولت تقبل می‌کند.

حریرچی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۳ درصد مردم بیمه هستند، افزود: از این میزان ۲۳ میلیون روستایی بدون پرداخت یک ریال، بیمه اند و تعداد دیگری نیز توسط کمیته امداد و بهزیستی به همین شکل بیمه شده اند.

معاون کل وزارت بهداشت، در خصوص ماجرای جاساز کردن قرص در کیک‌ها، گفت: این نوع کیک‌های مشکوک در زنجیره‌های رسمی‌و هیچ کارخانه‌ای مشاهده نشده است ضمن اینکه در پروسه پخت کیک با حرارت بالا چنین موضوعی شدنی نیست و مردم نگران نباشند و آگاهی کامل داشته باشند. وزارت بهداشت ضمن بررسی این موضوع ، از مردم می‌خواهد که دقت لازم را داشته باشند و به زودی منشأ این نوع کیک‌های مشکوک شناسایی و اطلاعات کامل در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند