۷۷ درصد جمعیت شهرستان تایباد تحت پوشش بیمه سلامت

اکتبر 24, 2019اخبار روز بیمه

غلامعلی چهاریاری، سرپرست اداره بیمه سلامت شهرستان تایباد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اهداف سازمان بیمه سلامت، اظهار کرد: از جمله اهداف مهم سازمان در دولت دوازدهم، در راستای استقرار نظام الکترونیک، طرح استحقاق سنجی، طرح نسخه نویسی الکترونیک، طرح رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری و سرپایی و همچنین نظام ارجاع الکترونیک است.

چهاریاری در خصوص پزشکان و موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت تایباد گفت: درشهرستان تایباد یک بیمارستان، شش مرکز بهداشتی و درمانی، یک درمانگاه، ۱۱ داروخانه، هفت پزشک عمومی، چهار دندانپزشک خانواده، ۱۳ پزشک خانواده، ۱۴ ماما خانواده، چهار آزمایشگاه شامل دو آزمایشگاه خصوصی و دو آزمایشگاه دولتی، یک رادیولوژی دولتی و چهارفیزیوتراپی شامل سه فیزیوتراپی خصوصی و یک فیزیوتراپی دولتی، طرف قرارداد با این سازمان هستند و به افراد تحت پوشش این بیمه خدمات ارائه می‌دهند.

صندوق بیمه روستایی بزرگترین صندوق بیمه سلامت تایباد

سرپرست اداره بیمه سلامت تایباد در خصوص آمار این سازمان در شهرستان به مهر گفت: از کل جمعیت ۱۲۲ هزار و هشتصد و نود و دو نفری شهرستان تایباد، ۹۴ هزار و دویست و پنجاه دو نفر تحت پوشش اداره بیمه سلامت تایباد می‌باشند که ۷۷ درصد جمعیت شهرستان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: از مجموع بیمه شدگان این اداره، صندوق کارمندان شامل کلیه کارمندان ادارات، نهادها و سازمان‌های وابسته به دولت تعداد پنج هزار و ۵۸۴ نفر، صندوق سایر اقشار شامل خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان، طلاب حوزه‌های علمیه و دانشجویان تعداد سه هزار و ۲۱۹ نفر، صندوق روستائیان شامل روستائیان ساکن در روستا و افراد ساکن در شهرهای با جمعیت زیر بیست هزار نفر تعداد ۵۵ هزار و ۷۲۴، صندوق ایرانیان شامل افراد دارای مشاغل آزاد ۶۷۱ نفر و صندوق بیمه سلامت همگانی شامل افراد فاقد هر نوع پوشش بیمه ۲۹ هزار و ۵۴ نفر تحت پوشش این اداره قرار گرفتند.

چهاریاری تصریح کرد: از سال ۱۳۹۸ در قالب صندوق سایر اقشار نظام ارجاع، طی تفاهم نامه سه جانبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بیمه سلامت ایران، بیمه شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) به جمعیت تحت پوشش این سازمان افزوده شدند که از اردیبهشت ماه تا ۲۰ مهرماه سال جاری با دو پزشک خانواده طرف قرارداد در شهرستان ۸۶۴ نفر تحت پوشش قرار گرفتند.

سرپرست اداره بیمه سلامت تایباد در خصوص فاقدین هر نوع پوشش بیمه ای در شهرستان، گفت: در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و در ادامه خدمات سازمان بیمه سلامت در هفته اخیر (هفته بیمه سلامت) از طرح ثبت نام افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه ای با توجه به سطح درآمد خانوار رونمایی خواهد شد.

وی در تشریح این طرح اظهار کرد: براساس آیین نامه این طرح، کلیه خانوارهای فاقد پوشش بیمه ای مکلف خواهند بود برای برخورداری از مزایای پوشش بیمه ای و یارانه دولت بابت حق بیمه، ظرف شش ماه نسبت به ثبت نام و تقاضا برابر شیوه نامه مصوب اقدام کنند. خانوارهای فاقد پوشش بیمه، در چارچوب ضوابط آئین نامه اجرایی و این شیوه نامه مورد ارزیابی وسع قرار می‌گیرند و براساس نتایج حاصل، حق برخورداری از یارانه و میزان آن (۵۰ درصد حق بیمه یا صد درصد آن) مشخص می‌شود.

چهاریاری تاکید کرد: کلیه خانوارهای فاقد پوشش بیمه باید ظرف شش ماه به درگاه الکترونیک سازمان، به نشانی http://eservices.ihio.gov.ir/isc / یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنند تا در مورد آنها اقدام و اتخاذ تصمیم شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند