۷۵۰۰ نفر درگلستان اختلال بینایی دارند/رتبه ششم گلستان در نابینایی

اکتبر 13, 2019اخبار روز بیمه

سید امیر میرفندرسکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سالشمار جمهوری اسلامی‌۲۳ مهرماه برابر ۱۵ اکتبر روز عصای سفید نامگذاری شده تا به واسطه این روز رفع تبعیض و رفتار عدالت جویانه با این افراد صورت گیرد.

وی اضافه کرد: از نگاه افراد جامعه افراد دارای معلولیت ناکارآمد و محبوس شده هستند و این رویکرد بد باعث شده که این تفکر به خود این افرد هم تسرعی داده شود.

میرفندرسکی با بیان این که بسیاری از نخبگان در گروه افراد معلول هستند، گفت: در گلستان بالغ بر هفت هزار و ۵۰۰ نفر مشکلات بینایی دارند و جزو ۶ استان اول در در زمینه اختلالات بینایی هستیم.

وی توضیح داد که ریشه این بیماری بخشی به مشکلات ژنتیکی برمی‌گردد اما سوانح و بیماری‌هایی مانند آب مرواید و غیره هم در این بیماری دخیل است.

میرفندرسکی گفت: بیشتر افراد بالای ۵۰ سال به واسطه آب مروارید دچار نابینایی می‌شوند که می‌توان با جراحی از نابینا شدن جلوگیری کرد.

۳ مرحله غربالگری

قائم مقام مدیر کل بهزیستی گلستان  بیان کرد: بهزیستی در سه مرحله غربالگری را انجام می‌دهد که در مرحله اول تا سه ماهگی، مرحله از سه سالگی تا چهارسالگی و مرحله سوم از چهار الی ۶ سالگی است.

میرفندرسکی عنوان کرد: در آبان ماه در مهدکودک‌ها طرح آمبلیوپی و طرح تنبلی چشم با تابلو و یا دستگاه اجرا می‌شود.

وی گفت: ممکن است افرادی به صورت مشکوک به بیماری تشخیص داده شوند که در مرحله بالاتر به متخصص ارجاع می‌شوند و ممکن است با تجویز عینک و جراحی مشکل آن‌ها برطرف شود.

میرفندرسکی بیان کرد: برای کسانی که مددجوی سازمان هستند کمک هزینه درمان و تأمین عینک را پرداخت می‌کنیم.

وی با اشاره به این که نابینایان علاوه بر این که از بیمه درمانی استفاده می‌کنند، افزود: این افراد می‌توانند آموزش ببینند و تسهیلات اشتغالزایی هم دریافت کنند.

میرفندرسکی همچنین از پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان و کمک هزینه ازدواج به افراد تحت حمایت این نهاد خبرداد.

وی اظهارکرد: آمار بهداشت جهانی می‌گوید که در هر دقیقه یک کودک نابینا می‌شود و از هر ۱۰۰ کودک هم دو الی سه نفر هم دچار تنبلی چشم می‌شود.

میرفندرسکی گفت: این آمار خانواده‌ها و مسئولان را بر آن می‌دارد که با آگاهی و وسواس بیشتری از بینایی کودکان و خود مراقبت کنند.

وی با بیان این که ما خدمات خود را در نزدیکترین محل به سکونت فرد معلول ارائه می‌کنیم، افزود: دو انجمن نابینایان در گلستان داریم که در گرگان و گنبدکاووس قرار دارند.

میرفندرسکی اضافه کرد: کتابخانه صوتی را برای نابینایان در مرکز استان راه اندازی کردیم و متناسب با اعتبارات، تمام وسایل مورد نیاز نابینایان را تأمین می‌کنیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند