۷۳۰۰ گلستانی در پوشش بیمه اجباری ثبت نام کردند

دسامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، مهراد کمانگری بعدازظهر یکشنبه در سومین جلسه نشست و هم اندیشی با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: طرح پوشش بیمه اجباری از ۱۴ آبان آغاز شده و تا تاریخ ۲۰ آذر هفت هزار و ۳۲۲ گلستانی برای این طرح درخواست دادند که منتظر تأیید وزارت رفاه هستیم.

وی افزود: براساس دهک بندی حق بیمه دهک‌های یک تا سه رایگان، دهک چهار ۵۰ درصد حق بیمه و از دهک پنج تا ۱۰ باید ۱۰۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند.

کمانگری ادامه داد: آخرین مهلت درخواست برای بهره مندی از این طرح تا پایان فروردین ۹۹ است.

وی با بیان این که ۹۵۰ موسسه طرف قرارداد بیمه سلامت در گلستان وجود دارد، اضافه کرد: یک میلیون و ۹۹ هزار نفر در استان که ۶۰ درصد جمعیت استان را شامل می‌شوند تحت پوشش بیمه سلامت هستند و از این تعداد ۸۰ درصد به صورت رایگان بیمه شده اند.

کمانگری در خصوص پرداخت بدهی‌های بیمه سلامت به موسسات و داروخانه‌ها و غیره گفت: به دلیل وقوع سیل در استان کمک‌های ویژه ای به استان شد و پرداخت‌های ما در سال ۹۷ نسبت به میانگین کشوری جلوتر است.

وی افزود: تنها بدهی ماه‌های بهمن و اسفند سال ۹۷ پرداخت نشده و به دانشگاه‌ها ۴۰ میلیارد تومان و به بخش خصوصی ۹ میلیارد تومان بدهکاریم.

کمانگری اظهارکرد: همچنین دو هفته قبل به دلیل شیوع آنفلوانزا در کشور پرداخت بدهی ماه مرداد و تیر بیمارستان‌ها و ۵۰ درصد علی الحساب شهریور آن‌ها پرداخت شد.

وی تصریح کرد: در بخش خصوصی هم غیر از داروخانه‌ها که بدهی آن‌ها تا شهریور پرداخت شده، بدهی سایر موسسات، پزشکان و پاراکلینیک‌ها را تا مرداد ماه پرداخت کردیم.

مدیرکل بیمه سلامت گلستان همچنین گریزی به بودجه سازمان بیمه سلامت زد و گفت که در سال ۹۷ سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهار ماه از بودجه بیمه سلامت را نتوانست پرداخت کند بنابراین ما با صرفه جویی در منابع آن را تأمین کردیم.

وی بیان کرد: در سال ۹۸ هم از ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی که برای سازمان بیمه سلامت کشور تصویب شده تنها ۹ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان پرداخت شد و امسال هم به دلیل تحریم‌ها مشکلاتی را پیش رو داریم که البته باید به سازمان سلامت توجه خاصی شود زیرا سلامت باعث امنیت پایدار کشور می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند