۶۵ درصد جمعیت گلستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مهرداد کمانگری صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته بیمه سلامت اظهارداشت: حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار گلستانی از خدمات بیمه سلامت برخوردار هستند که تلاش ما در این سال‌ها این بوده تا با توزیع همگون خدمات به ویژه بخش خصوصی میزان برخورداری مناطق محروم را افزایش دهیم.

وی افزود: یکی از برنامه‌های بیمه سلامت استان ارائه خدمات در بستر سامانه‌های الکترونیک است که بسیاری از خطاهای تبادل داده ای در این بسار برطرف شده است. این طرح در برخی داروخانه‌ها شروع شده و تلاش می‌کنیم آن را به سایر داروخانه‌های استان تسری دهیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به تغییر رویکرد بیمه سلامت گفت: تا سال ۹۳ همه فرایندها در سازمان براساس درمان بود و توجه کمی‌به مقوله سلامت و پیشگیری می‌شد اما امروز رویکردها تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد جمعیت استان گلستان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند، اظهارداشت: حدود ۸۰۴ هزار نفر از بیمه شدگان شامل روستاییان و افراد در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از خدمات بیمه ای رایگان برخوردار هستند. همچنین با اجرای طرح تحول سلامت نیز نزدیک به ۱۹۰ هزار نفر که فاقد بیمه در شهرها بودند به صورت رایگان زیرپوشش بیمه قرار گرفتند. علاوه براین یک‌هزار و ۷۰۰  بیمار خاص در استان نیز خدمات بیمه‌ای دریافت می‌کنند.

کمانگری با اشاره به افزایش موسسه‌های طرف قرارداد با بیمه سلامت برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به بیمه‌شدگان، گفت: در حال حاضر با ۹۵۰ موسسه دولتی و خصوصی طرف قرارداد هستیم که شاید توزیع همگون در برخی روستاها و شهرها اتفاق نیفتاده باشد.

وی خاطرنشان کرد: از ۲ سال اخیر تاکنون پرداختی بیمه به موسسه‌ها و مراکز طرف قرارداد کمی‌منظم شده است. مطالبات پزشکان بخش خصوصی تا تیرماه امسال، داروخانه‌ها و پاراکلینیک‌ها تا پایان مرداد ۹۸، بیمارستان‌های دانشگاهی علی‌الحساب مرداد، بیمارستان‌های دولتی غیردانشگاهی و بیمارستان‌های خصوصی تا تیرماه امسال پرداخت شده است. به صورت میانگین پرداختی‌های بیمه سلامت در استان یک‌ماه جلوتر از میانگین کشوری است.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند