۵۰۰ هزار قزوینی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، هدایت‌الله جمالی‌پور ظهر امروز در همایش بیمه سلامت استان قزوین که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد اظهار داشت: سلامت از اصلی‌ترین شاخص‌های رفاه و توسعه یافتگی در کشورهای پیشرفته در دنیاست و برای سنجش سطح رفاه ایمنی مردم در جامعه از شاخص‌های سلامتی بهره گرفته می‌شود.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم آینده‌ای روشن و مطمئن برای آینده کشور تصویر کنیم باید بدانیم که سلامت از اصلی‌ترین نیازهاست و از این رو بهبود وضعیت سلامت در جامعه می‌تواند مسیر را برای توسعه یافتگی فراهم کند.

استاندار قزوین گفت: بر همین اساس دولت در سال‌های گذشته با اجرای طرح‌هایی نظیر طرح تحول نظام سلامت تلاش کرده است تا برای بهبود وضعیت سلامت اقشار مختلف جامعه گامی‌اساسی برداشته شود.

جمالی‌پور خاطرنشان کرد: اگرچه اجرای طرح تحول نظام سلامت با اهداف از پیش تعیین شده این طرح به طور کامل همخوانی ندارد و در برخی از حوزه‌ها به طور کامل به اهداف نرسیده است اما تلاش شده است تا با اجرای این طرح نشاط و سطح سلامت در بین اعضای جامعه افزایش پیدا کند.

وی عنوان کرد: اجرای نظام جامع بیمه‌ای در کشور نیز از دیگر طرح‌هایی است که در حال اجراست و قطعا ثمرات خوبی برای کشور به همراه دارد.

استاندار قزوین افزود:اجرای این طرح و ایجاد نظام پزشک خانواده در کشور موجب شده بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمان برای خانوارهای ایرانی کاهش یابد که قطعا اتفاقات خوبی برای کشور به همراه دارد.

جمالی‌پور عنوان کرد: اعتقاد ما در جامعه اسلامی‌این است که مردم نباید نگران هزینه‌های درمان باشند و اگرچه مشکلات اقتصادی شرایط را برای جامعه پزشکی دشوار کرده است اما با همه این تفاسیر نباید بار گرانی هزینه درمان روی دوش مردم باشد.

وی تاکید کرد: پیشرفت‌های پزشکی امروز کشور در کنار طرح‌های این حوزه می‌تواند اتفاقات خوبی برای عرصه سلامت در کشور رقم بزند و  قطعا بهبود وضعیت سلامت و افزایش رضایت مردم را در پی دارد.

استاندار قزوین همچنین در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امروز وضعیت سلامت در کشور به تناسب سال‌های قبل بهبود یافته و رضایتمندی بیشتری در بین مردم مشاهده می‌شود که جای امیدواریست و قطعا با اجرایی شدن بهتر و کامل‌تر این طرح‌ها در آینده نزدیک شاهد ادامه این روند هستیم.

۸۰ درصد بیمه شدگان در قزوین خدمات رایگان دریافت می‌کنند

قاسم بهرامی‌نیز در این همایش با اشاره به پوشش ۵۰ درصدی بیمه سلامت در قزوین اظهار داشت: بیش از نیمی‌از جمعیت استان قزوین تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی بیان کرد: در استان قزوین بیش از ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که  ۸۰ درصد این جمعیت به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین اظهار داشت: براساس قانون  بیمه سلامت در کشور دهک‌های یک، دو و سه که از دهک‌های پایین درآمدی در استان هستند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرند که بر همین اساس تاکنون ۱۳۲ هزار نفر بیمه شده رایگان در قزوین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

بهرامی‌گفت: برای دهک چهارم درآمدی در کشور نیز مقرر شده تا با پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه این افراد بتوانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

وی عنوان کرد: اجرای طرح بیمه همگانی در این سال‌ها کشور موجب شده تا بخشی از نگرانی‌های مردم در خصوص هزینه‌های بهداشتی و درمانی از بین برود و شاهد تحقق عدالت در خدمات درمانی در کشور هستیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین خاطرنشان کرد: ارائه کیفیت خدمات سلامت در کشور، افزایش سرانه بهداشتی و درمانی و گسترش امکانات حوزه سلامت از اهداف اجرای این طرح در ایران است که خوبشختانه تا حد زیادی نیز محقق گردیده است.

قاسمی‌عنوان کرد: تاکنون در استان قزوین بیش از ۷۰۰ درمانگاه، بیمارستان و مرکز بهداشتی و درمانی تحت قرار داد با بیمه سلامت قرار گرفته‌اند و ارائه خدمات به شبکه تحت پوشش به صورت جدی مورد پیگیری و نظر ماست.

وی تاکید کرد: سال گذشته در استان قزوین بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران تحت پوشش این بیمه پرداخت شده است که ۹۳۰ نفر از این افراد تحت پوشش بیمه‌های خاص هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین عنوان کرد: گسترش خدمات بیمه سلامت در استان قزوین  از اولویت‌هایی است که به صورت جدی مورد توجه ما قرار گرفته است و امیدواریم بتوانیم با اجرای طرح‌های این چنین شاهد افزایش خدمات این حوزه باشیم.

انتهای پیام/ز

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند