۴ پروژه الکترونیکی بیمه سلامت در استان کرمانشاه اجرایی می‌شود

اکتبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، کیومرث مظفری در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت در استان کرمانشاه ۶۰ درصد جمعیت استان را تحت پوشش قرار می‌دهد اظهار داشت: از افراد تحت پوشش بیمه سلامت ۱۹۵۶ بیمار خاص شامل هموفیلی، تالاسمی،  کلیوی و ام اس هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در شش ماه اول امسال ۲۲۰ میلیارد تومان صرف هزینه افراد تحت پوشش بیمه سلامت شده است عنوان کرد: ۴۰ مرکز سلامت و ۳۳ دفتر پیش خوان به مردم خدمات رسانی‌های لازم را انجام می‌دهند. 

وی با بیان اینکه ۲۴۰۰ قلم دارو و ۶۷۰۰ نوع خدمت شامل خدمات بیمارستانی در تعهد بیمه سلامت است خاطرنشان کرد: ۱۰۱ مرکز بهداشتی درمانی در حال ارایه خدمت به روستائیان است و شامل ۱۹۸ پزشک، ۱۴۰ ماما و ۵۲ کد آزمایشگاهی، ویژه خدمت سطح یک روستایی است که در مراکز بهداشتی درمانی روستایی انجام می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه خدمت دندانپزشکی به افراد زیر ۱۴ سال در روستا رایگان است عنوان کرد: چهار پروژه الکترونیکی در برنامه امسال قرار دارد که در راستای اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

مظفری با اشاره به اینکه نسخه الکترونیکی در شش شهرستان در بخش‌های خصوصی راه‌اندازی شده است بیان کرد: تاکنون ۸۰ هزار رفع هم پوشانی انجام شده و سامانه استحقاق سنجی در ۱۸ بیمارستان دانشگاهی فعال است و بیماران در مراجعه به این بیمار‌ستان‌ها نیاز به ارائه دفترچه ندارند.

وی با اشاره به اینکه سامانه تبادل الکترونیکی در ۱۷ بیمارستان دانشگاهی پیاده شده است خاطرنشان کرد: تا آخر آذرماه امسال سامانه تبادل الکترونیکی در کل بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی پیاده و راه‌اندازی شود و پرونده‌های کاغذی به طور کامل حذف می‌شود.

مظفری خاطرنشان کرد: براساس بند الف ماده ۷۰ برنامه  ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و با هدف پوشش بیمه‌ای آحاد جامعه، پس از آزمون وسع، افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، بیمه اجباری می‌‌شوند.

وی افزود:در این برنامه، کلیه افراد فاقد پوشش بیمه بامراجعه به ادارات بیمه سلامت، دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد یا سایت بیمه سلامت ایران ثبت نام و پس از استعلام از سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مشخص شدن سطح درآمدی متقاضیان در یکی از گروههای سه گانه، میزان حق بیمه آنها تعیین و سپس تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه  قانون بیمه اجباری براساس آیین‌نامه مصوب هیئت دولت اجرا می‌شود عنوان کرد: گروه اول شامل دهکهای یک، دو و سه خانوارهای دارای درآمد کمتر از ۴۰درصد حداقل حقوق و دستمزد مشمول قانون کار که حق بیمه آنها رایگان و از طرف دولت پرداخت می‌شود.

مظفری خاطرنشان کرد: گروه  دو که شامل دهک چهار درآمدی است، چهل  تا صددرصد حقوق و دستمزد را دارند که با پرداخت ۵۰درصد حق بیمه معادل ماهیانه ۲۴هزار و ۲۰۰ تومان برای هر نفر دفترچه بیمه سلامت صادر و تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه افزود: گروه سه شامل دهک ۵ و به بالا که ماهیانه ۴۸هزار و۴۰۰تومان و ۱۰۰ درصد حق سرانه  برای هر نفر حق بیمه را پرداخت می‌کنند و از خدمات درمانی در تعهد بیمه سلامت بهره مند خواهند شد.

وی تأکید کرد: با اجرای این قانون، در واقع یارانه‎های دولتی در حوزه سلامت به اقشار آسیب پذیر تخصیص خواهد یافت و یکی از شاخص‌های عدالت در سلامت تحقق پیدا می‌کند.

مظفری به توانمند سازی و ترویج فرهنگ عمومی‌اشاره کرد و گفت: تعامل با سازمان‌های مردم نهاد از جمله انجمن بیماران خاص وجود دارد که برای افزایش توانمندسازی بیمه شدگان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه ارتباطی ۱۶۶۶ در حال حاضر راه اندازی شده است خاطرنشان کرد: این سامانه به صورت شبانه روزی پل ارتباطی بین مسئولان بیمه سلامت و بیمه شدگان است که جوابگوی سوالات و انتقاد شهروندان کرمانشاهی هستند.

انتهای پیام / ع

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند