۴۶ هزار زنجانی تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر قرار گرفتند

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، خدماتی که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به مشمولین این صندوق ارائه می‌دهد می‌تواند در فقر زدایی و بهبود شرایط معیشتی بیمه شدگان بسیار موثر بوده و در کاهش مهاجرت بی رویه روستائیان به شهرها و تامین اجتماعی بالا اثر گذار باشد.

مدیر کل صندوق بیمه روستائیان و عشایر زنجان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم از زنجان با اشاره به تعداد کل بیمه شدگان استان اظهار داشت: ۴۶ هزار و ۱۳۲ نفر در این استان تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار دارند و ۳ هزار و ۳۲۴ خانوار مستمری بگیر تا پایان مهر ماه سال ۹۸ نیز در استان وجود دارد.

وی با بیان این که افزایش مستمری از یک تا ۱۵ درصد متغیر است، خاطر نشان کرد: این افزایش مستمری برای برخی از واجدین شرایط واریز شده است و برای برخی از افراد تا پایان آبان واریز خواهد شد.

علی عباسی با اشاره به اینکه افزایش یک تا ۱۵ درصدی حقوق مستمری بگیران در استان در حال انجام است، افزود: این افزایش به همراه با معوقات ۶ ماهه اول سال پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: افراد ۱۸ تا ۵۰ سال ساکن در مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت و شاغلین صنایع دستی و مشاغل وابسته، قالی بافان، رانندگان حمل بار و مسافر ساکن در مناطق روستایی و عشایری و ساکن شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت و کلیه شاغلین در مشاغل مرتبط با بخش کشاورزی درصورت ارایه تاییدیه از مراجع قانونی می‌توانند عضو این صندوق شده و از مزایای آن استفاده نمایند.

مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر زنجان خاطرنشان کرد: برای پرداخت حق بیمه روستاییان و عشایر ۸ سطح پرداختی در نظر گرفته شده است که افراد بر اساس توان مالی اقدام به پرداخت نموده و در نهایت بر همین اساس بعد از بازنشستگی مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: در این صندوق دولت به عنوان کارفرما ۱۰ درصد حق بیمه را به صورت کمک بلاعوض به مشمولین پرداخت می‌کند و بیمه شده ۵ درصد باقی مانده را واریز می‌نماید.

انتهای پیام/ز

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند