۴۳ درصد از درآمد بیمه دانا صرف پرداخت خسارت شد

ژانویه 2, 2020اخبار روز بیمه

بیمه دانا در آبانماه ۴۸۶ میلیارد و ۸۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بیمه نامه به فروش رسانده و ۲۱۱ میلیارد و ۴۹۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به عنوان خسارت به مشتریان خود پرداخت کرده که یک حساب سرانگشتی نشان از آن دارد بیش از ۴۳ درصد از درآمد این شرکت به عنوان خسارت پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، در سلسله بررسی‌های عملکرد شرکت‌های بورسی از جمله بیمه، نقطه اشتراک شرکت‌ها توجه و تاکید بیش از حد بر روند فروش بیمه نامه‌های اجباری و عمومی‌بوده و اندک شرکت‌ها بر بیمه‌های تجاری همچون آتش سوزی، باربری، مسئولیت، مهندسی و پول فعالیت دارند. با این تفاسیر بررسی فعالیت آبان ماه بیمه دانا نشان از آن دارد که این شرکت ۸۳ درصد از حجم فروش بیمه نامه‌های خود را معطوف به رشته‌های درمان، ثالث اجباری و زندگی کرده است.

این شرکت بیشترین میزان درآمد خود را نیز از بیمه درمان به ارزش ۲۲۲ میلیارد و ۳۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کسب کرده که بعد از این رشته، بیمه ثالث اجباری با درآمد ۱۴۲ میلیارد و ۸۴۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی رتبه بعدی درآمدزایی را برای این شرکت ثبت کرده است.

البته در همین مدت ۴۳ درصد از درآمد بیمه درمان و ۵۱ درصد از درآمد بیمه ثالث اجباری بیمه دانا به عنوان خسارت پرداخت شده که در کنار این دو رشته، ۶۵ درصد از میزان درآمد رشته بدنه خودرو به عنوان خسارت پرداخت شده است.

در مجموع این شرکت در آبانماه ۴۸۶ میلیارد و ۸۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بیمه نامه به فروش رسانده و ۲۱۱ میلیارد و ۴۹۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به عنوان خسارت به مشتریان خود پرداخت کرده که یک حساب سرانگشتی نشان از آن دارد بیش از ۴۳ درصد از درآمد این شرکت به عنوان خسارت پرداخت شده است.

اما در هشت ماهه سال جاری شرایط بیمه دانا در فروش بیمه نامه اندکی متفاوت است، زیرا در این مدت ۷۸ درصد از فروش پرتفوی آن به بیمه نامه‌های درمان، ثالث اجباری و زندگی معطوف بوده و سهم ثالث اندکی رشد و سهم درمان اندکی کاهش یافته است. بیمه دانا در این مدت ۳۰۰۷ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان بیمه نامه به فروش رسانده که از این میزان درآمد، ۱۷۲۶ میلیارد و ۴۷۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای پرداخت خسارات هزینه شده است.

این شرکت در بخش درمان، ثالث، بدنه خودرو، مسئولیت و حوادث بیش از نیمی‌از درآمد را به پرداخت خسارت اختصاص داده است.

لازم است ذکر شود که بیمه دانا در هشت ماهه امسال در فروش بیمه‌های ثالث مازاد و دیه، اعتباری و پول هیچ درآمدی نداشته و کمترین میزان درآمد به میزان ۳ میلیارد و ۵۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان متعلق به بیمه هواپیما بوده است.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند