۴۰۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از استان البرز صادر شد

نوامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

جهانگیر شاهمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از زمانی که اصلاح قیمت بنزین انجام شده بازرسی‌های لازم برای کنترل قیمت‌ها در سطح استان اعمال می‌شود.

وی گفت: هدف از تشدید بازرسی‌ها این بوده که تغییر قیمت بنزین تاثیری بر افزایش قیمت دیگر کالاها و اقلام نداشته باشد.

معاون اقتصادی استانداری البرز تاکید کرد: مهمترین بخشی که می‌تواند تحت تاثیر اصلاح قیمت بنزین باشد، حوزه حمل و نقل است که از متولیان مربوطه همچنین اتحادیه تاکسیرانی خواسته ایم در این خصوص نظارت‌های کافی را اعمال کنند.

نظارت‌ها بر حوزه حمل و نقل بیشتر شده‌است

شاهمرادی با اشاره فعالیت تیم‌های بازرسی سازمان صمت، تعزیرات حکومتی و اصناف، گفت: آنها  مکلف شده اند بر حسب مشاهدات خود و شکایات مردمی‌با افراد متخلف که مخالف مصلحت کشور اقدام کرده اند بدون اغماض شدیدترین برخوردها را اعمال کنند.

وی به برگزاری جلسات تنظیم بازار استان اشاره کرد که به طور مرتب برگزار می‌شود، گفت: جزئیات کار و ماموریت جدید دستگاه‌های اجرایی مشخص شده است.

معاون اقتصادی استانداری البرز با این توضیح که پیش‌بینی کرده بودیم همزمان با اصلاح قیمت بنزین ممکن است برخی از افراد به دنبال جایگزین کردن دیگر فرآورده‌های سوختی از جمله مصرف ال.پی.جی، باشند، گفت: مصرف ال.پی.جی در استان افزایش یافت به همین دلیل کارگروهی تشکیل شد تا بر توزیع سیلندرها نظارت کافی اعمال شود.

گوجه‌فرنگی ارزان می‌شود

شاهمرادی تاکید کرد: در استان البرز برای تامین کالاها و مایحتاج اساسی مردم که بنزین و فرآورده‌های نفتی نیز جزو آن است با مشکلی مواجه نیستیم اما طبیعی است که در چنین شرایطی بازهم برخی از افراد به دنبال سودجویی باشند که در صورت مشاهده آن بالاترین نرخ جریمه برای لحاظ می‌شود.

وی در پاسخ به طرح شکایات و گزارشات مردمی‌مبنی بر افزایش قیمت انواع میوه و صیفی جات به ویژه گوجه فرنگی نیز گفت: گزارش‌هایی در خصوص تغییر نرخ گوجه فرنگی دریافت کرده ایم که طبق اعلام کارشناسان ارتباطی به موضوع حمل و نقل و اصلاح قیمت بنزین ندارد.

معاون اقتصادی استانداری البرز اضافه کرد: به دلیل اینکه فصل برداشت گوجه فرنگی محدود شده با افزایش قیمت این محصول مواجه هستیم که تا دو هفته دیگر با ورود محموله گوجه فرنگی از جنوب کشور مجدد شاهد پایین آمدن قیمت آن در بازار خواهیم بود.

حضور ناظران در میادین میوه و تره بار کرج

شاهمرادی در ادامه به نظارت بر میادین میوه و تره بار در استان به ویژه کرج اشاره کرد و گفت: ناظران در میادین حضور دارند و به تخلفات رسیدگی می‌کنند، زیرا تغییری در هزینه حمل و نقل برون شهری نداشته ایم و از طرفی جابجایی و حمل بار در درون شهر نیز کنترل شده است پس دلیلی برای افزایش قیمت میوه و تره بار وجود ندارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به جایگاه سوخت استان البرز از جمله شهر کرج که در روزهای گذشته خسارت و آسیب دیده و تعطیلی چند روزه آنها موجب ایجاد صف‌های طولانی در دیگر جایگاه‌های سوخت شده نیز گفت: در حال حاضر سه یا چهار جایگاه سوخت در استان با مشکل مواجه است که در کوتاهترین زمان به مدار فعالیت بازمی‌گردند.

معاون اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر اینکه اکنون دیگر شاهد صف‌های طولانی خودروها در مقابل جایگاه‌های سوخت استان نیستیم، عنوان کرد: دلیلش بازگشت مجدد جایگاه‌های سوخت آسیب دیده به چرخه کار است.

صادرات ۴۰۰ میلیون دلار کالاهای غیرنفتی از البرز

شاهمرادی ادامه داد: جایگاه داران سوخت با هزینه خود و همچنین کمک شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، اقدامات لازم برای رفع آسیب دیدگی‌ها را انجام داده اند تا هرچه سریعتر به چرخه کار بازگردند و در ادامه برای دریافت خسارت‌ها از بیمه اقدام خواهند کرد.

وی در خصوص چگونگی از سرگیری کار فروشگاه‌های زنجیره ای که برخی دچار آسیب و خسارت شده و یا قفسه‌های فروشگاه را برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی خالی کرده بودند نیز بیان کرد: اکنون آرامش بر شهر کرج و استان حاکم است و فروشگاه‌های زنجیره ای دوباره کالاهای خود را در فروشگاه‌ها چیده اند.

معاون اقتصادی استانداری البرز در بخشی دیگری با اعلام یک خبر خوب بیان کرد: در هفت ماهه نخست سال جاری میزان صادرات کالاهای غیرنفتی استان البرز نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار بوده است؛ در حالی که سال‌های گذشته این عدد بیشتر از ۲۰۰ میلیون دلار نبوده است.

شاهمرادی همچنین گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری میزان صادرات کالاهای غیرنفتی استان البرز به حدود ۶۰۰ میلیون دلار برسد که نوید بسیار خوبی در بخش تولید است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند