۳۹ هزار نفر از ایثارگران معسر کمک معیشت دریافت می کنند

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

محمود پاکدل در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اجرای بند (ب) تبصره ۱۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۹۸، گفت: بر اساس این ماده قانونی هرساله مبلغی معادل حداقل حقوق کارکنان دولت از سوی بنیاد شهید به جانبازان و ایثارگران معسر پرداخت می‌شود.

پاکدل درباره اجرای این آیین نامه در سال ۹۸ نیز توضیح داد: امسال نیز از ابتدای سال ۹۸ به ۳۹ هزار نفر از ایثارگرانی که واجد شرایط بوده اند، این مبلغ پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ایثارگران دریافت کننده کمک معیشت نسبت به سال گذشته ۳ هزار نفر افزایش یافته است، تصریح کرد: هر ساله شمار جانبازان مشمول دریافت کمک معیشت از سوی بنیاد شهید پایش و بازنگری می‌شود. سال گذشته ۳۶ هزار نفر از ایثارگران گرامی‌باتوجه به معیارهای تعریف شده مشمول این ماده قانونی و دریافت ماهانه کمک معیشت بودند اما امسال ۳ هزار نفر بر شمار دریافت کنندگان کمک معیشت اضافه شد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید درباره معیار پرداخت کمک معیشت به ایثارگران نیز عنوان کرد: بر اساس این ماده قانونی؛ جانبازان و آزادگان غیر شاغل که فاقد درآمد و شغل بوده و هیچ گونه خدمات تسهیلاتی بابت اشتغال از دستگاه‌ها، نهادهای دولتی و عمومی‌غیر دولتی دریافت نکنند و هم چنین فاقد اموال قابل بهره برداری برای اشتغال و کسب درآمد باشند، مشمول دریافت کمک معیشت می‌شوند.

پاکدل ادامه داد: به علاوه ایثارگرانی که از صندوق‌های بیمه، بازنشستگی و مستمری استفاده می‌کنند یا بانوان جانباز و آزاده ای که از همسر خود نفقه دریافت می‌کنند نیز کمک معیشت بنیاد شهید را دریافت نخواهند کرد.

وی اظهار داشت: بنیاد شهید هر شش ماه یک بار وضعیت اشتغال مشمولین این آیین نامه را از حیث داشتن شغل یا درآمد، پایش می‌کند. با علاوه برای بررسی وضعیت اشتغال این افراد از مراجع مربوطه ازجمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق‌های بیمه و بازنشستگی، صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح، سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک استعلام می‌شود.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید خاطرنشان کرد: در حال حاضر با همکاری بنیاد شهید و سازمان برنامه و بودجه این مبلغ به ایثارگران معسر و مشمول پرداخت می‌شود و نظارت بر حسن اجرای این آیین نامه نیز بر عهده بنیاد شهید است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند