۳۶ هزار معلول مازندرانی مستمری بگیر هستند

نوامبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، جمال باقری صبح دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت و روز جهانی معلولان، آن را بهانه ای برای احقاق حقوق جامعه معلولان و شناساندن نیازهای ضروری این افراد دانست و افزود: باید برای اجرای شدن قانون جامع حمایت از معلولان تلاش کرد و با آنکه این قانون بیش از ۱۰ سال تصویب شده و چندباری نیز تغییر کرده و بندهایی به آن اضافه شده، باید در جهت تحقق شعار سال جاری بهزیستی درباره جامعه معلولان برنامه ریزی کرد.

وی به شعار هفته و روز جهانی معلولیت اشاره کرد و گفت: قانون جامع حمایت از معلولان تکلیف را برای سازمان بهزیستی و شرکای اجتماعی فعال در حوزه حقوق معلولان مشخص کرده است و در اصلاحیه‌های این قانون، بخش‌های خصوصی نیز در این زمینه دخیل شده است.

وی ادامه داد: طبق قانون جامع معلولان، معافیتی برای جذب افراد دارای معلولیت در کارگاه‌های بخش خصوصی قائل شده است و کارفرمایان از پرداخت بیمه سهم کارفرما معاف هستند.

سرپرست بهزیستی مازندران افزود: در راستای حمایت از حقوق جامعه معلولان، پس از گرانی و اصلاح قیمت بنزین، اقدامات حمایتی مناسبی از معلولان صورت گرفته است و در آبان ماه نیز بسته‌های حمایتی به حساب مددجویان بهزیستی واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه حق پرستاری معلولان ضایع نخاعی در کل کشور بیش از دوبرابر افزایش یافته و به مبلغ ۵۵۰ هزار تومان رسیده است گفت: این مبلغ حق پرستاری آبانماه به حساب افراد واریز شده است.

سرپرست بهزیستی مازندران با بیان اینکه ۲۰ درصد یارانه مراکز شبانه روزی معلولان نیز افزایش یافته است گفت: سال ۹۷ میزان یارانه ۷۷۰ هزار تومان بود که اکنون به ۹۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

باقری با عنوان اینکه بسته‌های معیشتی برای شش هزار و ۸۰۰ مددجوی معلول تخصیص یافته است گفت: این مبلغ جدای از مستمری و مبالغ مربوط به هدفمندی یارانه‌ها است.

وی گفت: در استان مازندران بیش از ۵۸ هزار معلول وجود دارد که ۳۶ هزار نفر مستمری بگیر و یارانه بگیر بهزیستی هستند و دو هزار ۹۲۴ در مراکز روزانه و سه هزار نفر نیز در مراکز شبانه روزی تحت پوشش بهزیستی مراقبت و نگهداری می‌شوند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند