۳۶۴ هزار نفر در قم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا فخاریان ظهر امروز در همایش بزرگداشت هفته بیمه سلامت که در سالن همایش‌ شهید مفتح دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد اظهار داشت: ۳۶۴ هزار نفر در قم تحت پوشش بیمه سلامت بوده که شامل ۴۰ درصد از جمعیت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم ابراز کرد: در قم با ۶۶۰ مرکز درمانی، بیمارستانی و خدماتی طرف قرارداد هستیم و سال گذشته ۱۹۴ میلیارد تومان در رابطه با بیمه سلامت هزینه شده است.

وی تصریح کرد: بیمه سلامت در کشور ۴۰ میلیون نفر را تحت پوشش قرار دارد و با ۳۶۰ بیمارستان در ایران طرف قرارداد است و به ارائه خدمت می‌پردازد.

فخاریان با بیان اینکه یکی از رویکردهای مهم، حرکت به سوی سازمان الکترونیک است افزود: دراین‌باره طرح‌های مهمی‌را در سال جاری دنبال کردیم که برخی نهایی شده و چند طرح نیز تا پایان سال به نتیجه می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: طرح استحقاق سنجی یکی از این طرح‌هاست که افرادی که به بیمارستان‌های دولتی و تحت پوشش مراجعه می‌کنند با کد ملی، استعلام بیمه‌ای آن‌ها انجام می‌شود و نیاز به ارائه دفترچه نیست و اطلاعات سه‌جلدی و تاریخ اعتبار از طریق سیستم به بیمارستان ارائه و مراحل انجام خدمات انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم با تأکید بر اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی یکی از خدمات مهم است که در استان‌ها شروع‌شده و در قم به تازگی ارائه‌شده است گفت: در حال حاضر ۲۵ پزشک عمومی، نسخه‌نویسی الکترونیکی را آغاز کردند و این طرح تا پایان سال برای ۴۰ درصد از پزشکان عمومی‌هدف‌گذاری شده است که تحقق می‌یابد.

وی افزود: سامانه ۱۶۶۶ به طور شبانه‌روزی آماده دریافت نظرات، انتقادات، شکایات،پیشنهادات و طرح موضوع از سازمان بیمه سلامت است که بیمه‌شدگان می‌توانند با این سامانه در ارتباط باشند.

فخاریان عنوان کرد: یکی دیگر از طرح‌ها، نظام ارجاع الکترونیکی است که در چند استان به صورت پایلوت انجام‌شده تا پایان سال عملیاتی انجام می‌شود و این طرح ویژه تائیدات دارو و خدمات اینترنتی بوده که به طور مستمر در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله‌ای که پیش روی ماست ارزیابی وسع است، یادآور شد: اخیراً قانون بیمه اجباری ابلاغ‌شده و سازمان تصمیم دارد این قانون را عملیاتی کند که زمینه اجرای آن، ارزیابی وسع است، در این طرح دهک‌ها توسط وزارت تعاون و کار و امور اجتماعی اعلام می‌شود و تصمیم‌گیری دهک‌ها نیز با وزارت تعاون بر اساس شاخص‌هاست.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم اظهار داشت: وقتی دهک‌ها به ما ابلاغ می‌شود، افرادی که بیمه نداشته و متقاضی بیمه هستند، ارزیابی وسع آن‌ها انجام می‌شود، در این طرح دهک‌های ۱ و۲ و ۳ به طور رایگان بیمه می‌شوند و دهک‌های ۴ به میزان ۵۰ درصد هزینه بیمه را پرداخت و دهک ۴ به بالا کل بیمه را پرداخت می‌کنند.

وی گفت: در گذشته در قانون بیمه همگانی، افراد متمول نیز هم رایگان بیمه می‌شدند اما در این طرح این افراد در جهت مدیریت منابع باید هزینه‌های خود را پرداخت کنند، از آبان ماه این طرح کلید می‌خورد و امید است بیمه سلامت در این طرح موفق شود.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند