۳۶۴ هزار نفر در قم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا فخاریان ظهر امروز در همایش بزرگداشت هفته بیمه سلامت که در سالن همایش‌ شهید مفتح دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد اظهار داشت: ۳۶۴ هزار نفر در قم تحت پوشش بیمه سلامت بوده که شامل ۴۰ درصد از جمعیت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم ابراز کرد: در قم با ۶۶۰ مرکز درمانی، بیمارستانی و خدماتی طرف قرارداد هستیم و سال گذشته ۱۹۴ میلیارد تومان در رابطه با بیمه سلامت هزینه شده است.

وی تصریح کرد: بیمه سلامت در کشور ۴۰ میلیون نفر را تحت پوشش قرار دارد و با ۳۶۰ بیمارستان در ایران طرف قرارداد است و به ارائه خدمت می‌پردازد.

فخاریان با بیان اینکه یکی از رویکردهای مهم، حرکت به سوی سازمان الکترونیک است افزود: دراین‌باره طرح‌های مهمی‌را در سال جاری دنبال کردیم که برخی نهایی شده و چند طرح نیز تا پایان سال به نتیجه می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: طرح استحقاق سنجی یکی از این طرح‌هاست که افرادی که به بیمارستان‌های دولتی و تحت پوشش مراجعه می‌کنند با کد ملی، استعلام بیمه‌ای آن‌ها انجام می‌شود و نیاز به ارائه دفترچه نیست و اطلاعات سه‌جلدی و تاریخ اعتبار از طریق سیستم به بیمارستان ارائه و مراحل انجام خدمات انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم با تأکید بر اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی یکی از خدمات مهم است که در استان‌ها شروع‌شده و در قم به تازگی ارائه‌شده است گفت: در حال حاضر ۲۵ پزشک عمومی، نسخه‌نویسی الکترونیکی را آغاز کردند و این طرح تا پایان سال برای ۴۰ درصد از پزشکان عمومی‌هدف‌گذاری شده است که تحقق می‌یابد.

وی افزود: سامانه ۱۶۶۶ به طور شبانه‌روزی آماده دریافت نظرات، انتقادات، شکایات،پیشنهادات و طرح موضوع از سازمان بیمه سلامت است که بیمه‌شدگان می‌توانند با این سامانه در ارتباط باشند.

فخاریان عنوان کرد: یکی دیگر از طرح‌ها، نظام ارجاع الکترونیکی است که در چند استان به صورت پایلوت انجام‌شده تا پایان سال عملیاتی انجام می‌شود و این طرح ویژه تائیدات دارو و خدمات اینترنتی بوده که به طور مستمر در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله‌ای که پیش روی ماست ارزیابی وسع است، یادآور شد: اخیراً قانون بیمه اجباری ابلاغ‌شده و سازمان تصمیم دارد این قانون را عملیاتی کند که زمینه اجرای آن، ارزیابی وسع است، در این طرح دهک‌ها توسط وزارت تعاون و کار و امور اجتماعی اعلام می‌شود و تصمیم‌گیری دهک‌ها نیز با وزارت تعاون بر اساس شاخص‌هاست.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم اظهار داشت: وقتی دهک‌ها به ما ابلاغ می‌شود، افرادی که بیمه نداشته و متقاضی بیمه هستند، ارزیابی وسع آن‌ها انجام می‌شود، در این طرح دهک‌های ۱ و۲ و ۳ به طور رایگان بیمه می‌شوند و دهک‌های ۴ به میزان ۵۰ درصد هزینه بیمه را پرداخت و دهک ۴ به بالا کل بیمه را پرداخت می‌کنند.

وی گفت: در گذشته در قانون بیمه همگانی، افراد متمول نیز هم رایگان بیمه می‌شدند اما در این طرح این افراد در جهت مدیریت منابع باید هزینه‌های خود را پرداخت کنند، از آبان ماه این طرح کلید می‌خورد و امید است بیمه سلامت در این طرح موفق شود.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند