۳۵۰ بیمارستان کشور به سامانه نسخه الکترونیکی مجهز شده‌اند

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، امیر پیروزیان ظهر امروز در همایش بزرگداشت هفته بیمه سلامت که در سالن همایش‌ شهید مفتح دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد اظهار داشت: در جهان مطالبات وسیعی از مردم در حوزه بهداشت و درمان مطرح است و بر این اساس بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و درمانی و حفظ کمیت و کیفیت خدمات توسط دولت‌ها، از دغدغه‌های مهمی‌است.

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بارز سی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت افزود: محافظت از مردم در برابر بیماری‌ها و ارائه یارانه در جهت حفظ سلامت و بهداشت جامعه یکی از وظایف مهم حاکمیتی و دولت‌هاست که دراین‌باره از ابزار بیمه در پاسخگویی به نیازها استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر معادل ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش یکی از بیمه‌های سلامت قرار دارند که در پنج صندوق ساماندهی شده‌اند تصریح کرد: این افراد شامل بیش از پنج هزار نفر کارمند دولت، ۲۱ هزار نفر روستائیان و عشایر و ۵۸۰ هزار نفر بیمه ایرانیان و ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیمه همگانی و بقیه صندوق سایر اقشار هستند.

پیروزیان عنوان کرد: به‌زودی بیمه سلامت برای کل جمعیت کشور اجباری می‌شود که هدف از آن ایجاد زمینه و فضای لازم برای ۱۰ درصد از جمعیت است که فاقد بیمه به دلیل بضاعت مالی هستند.

وی با تأکید بر اینکه ۱۴۸ میلیون بار مراجعه به بیمه سلامت در سال ۹۷ داشتیم و ۱۴ هزار میلیارد تومان برای آن هزینه شده است گفت: در این راستا دو صندوق رایگان است که شامل صندوق روستائیان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و دیگری صندوق بیمه سلامت همگانی است و به‌طورکلی ۸۵ درصد از جمعیت تحت پوشش در حال حاضر به طور رایگان بیمه می‌شوند که این مسئله چالش مدیریت منابع را در سازمان جدی‌تر می‌کند.

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بارز سی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت افزود: طرح‌های عمده‌ای در سازمان پیگیری می‌شود که به دنبال ارائه خدمات مطلوب و غیر حضوری به مردم هستیم، ایجاد و استقرار سازمان الکترونیک در سازمان و ایجاد زیرساخت‌های لازم یکی از اقدامات است.

وی با تأکید بر اینکه پروژه استحقاق سنجی الکترونیکی یکی از این فعالیت‌هاست، یادآور شد: این خدمت در ۶۰۵ بیمارستان و ۱۰۰۰ داروخانه و سه هزار مطب پزشک در حال انجام است و بدون دفترچه و با کارت ملی از خدمات بهره‌مند می‌شود و یک قدم مثبت در رفع همپوشانی است.

پیروزیان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌ها، سامانه نسخه الکترونیکی است که طراحی‌شده و به طور کامل آزمایش و به ۸ استان تعمیم داده شد و در حال گسترش است که پیش‌بینی می‌شود کلیه مراکز در کشور تحت پوشش شوند، در حال حاضر ۳۵۰ بیمارستان از این سرویس استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سامانه نسخه الکترونیکی شامل دو بخش نسخه‌نویسی و دیگری نسخه‌پیچی است، تصریح کرد: خوشبختانه به طور کامل این خدمات در استان کرمان عملیاتی شده در حال حاضر در سطح کشور در ۷ شهرستان مشغول اجرای آزمایشی این طرح هستند.

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بارز سی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: بحث نظام ارجاع نظام پزشک خانواده یکی از سیستم‌های مهم است که از سال ۸۳ در سطح کشور در حال عملیاتی شدن است و در سال جاری طرح تا حد زیادی اجرایی شد.

وی اضافه کرد: ۶ هزار و ۷۵۰ پزشک  و ۱۸۰۰ دندان‌پزشک و ۵ هزار و ۴۵۰ ماما در این طرح مشارکت دارند و ۱۲ خدمت نیز به بیماران در حوزه پزشکی و دارویی و دندانپزشکی و غیره ارائه می‌شود.

پیروزیان عنوان کرد: ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سالانه برای این طرح نظام ارجاع پزشک خانواده انجام می‌شود و در روستاها از سرانه ۳۱۰ هزارتومانی بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: روز دوشنبه ۱۳ آبان طرح بیمه سلامت در ارزیابی وسع در کشور کلید می‌خورد تا زمینه‌ای ایجاد شود ده درصد جمعیت با اهرم‌های تشویقی از بیمه بهره‌مند شوند، البته اقشار ضعیف و دهک‌های ۱ و۲ و ۳ است که به طور رایگان بیمه می‌شوند.

انتهای پیام/ز

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند