۳۴۸۶ نفر از مردم خراسان جنوبی در آزمون وسع بیمه سلامت ثبت نام کردند

فوریه 4, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی اربابی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: بر اساس آیین نامه اجرایی بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه داشتن بیمه سلامت برای آحاد مردم اجباری شده است.

وی با تأکید بر اینکه تمامی‌مردم باید برای تعیین وضعیت سلامتی خود یک بیمه داشته باشند بیان کرد: مشخص شدن دهک‌های درآمدی افراد بر اساس آزمون وسع و توسط بانک اطلاعاتی وزارت رفاه انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه آزمون وسع از ۱۳ آبان ماه در استان آغاز شده است گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۳ هزار و ۴۸۶ نفر از مردم استان در این آزمون شرکت کرده‌اند.

اربابی با بیان اینکه از این تعداد ثبت نام کننده برای ۳ هزار و ۲۴ نفر تاکنون پیامک رفته است تصریح کرد: مشخص شده که تاکنون یک هزار و ۱۸۴ نفر می‌توانند از خدمات به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

وی به آیتم‌های خاص وزارت رفاه برای مشخص شدن دهک‌های خانوارها اشاره کرد و افزود: بیمه برای دهک یک تا سه رایگان، دهک چهار ۵۰ درصد هزینه را باید بیمه شده پرداخت کند و دهک بالاتر از چهار یعنی افرادی که وضعیت درآمدی خوبی دارند باید ۱۰۰ درصد هزینه بیمه را خودشان پرداخت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه مردم قبل از اینکه بیمار شوند باید برای بیمه اقدام کنند چراکه بیمه روی تخت بیمارستان انجام نمی‌شود تصریح کرد: افرادی که دفترچه بیمه دارند باید مدت زمان اعتبار دفترچه را کنترل کنند و افراد فاقد بیمه نیز می‌توانند به یکی از صندوق‌های بیمه سلامت مراجعه کرده و با توجه به مشاوره‌های انجام شده نسبت به بیمه خود اقدام کنند.

وضعیت عملکردی اداره کل بیمه سلامت خراسان جنوبی مطلوب و متناسب است

اربابی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت عملکردی اداره کل بیمه سلامت خراسان جنوبی مطلوب و متناسب است گفت: اگر بهتر از سنوات گذشته نباشیم عقب‌تر نیز نیستیم.

وی با بیان اینکه نظارت بر خدمات نیز نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است بیان کرد: سعی ما بر این است تا در موسسات درمانی هم نظارت حضوری و هم نظارت غیرمحسوس انجام شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در این راستا توفیقات خوبی حاصل شده و رضایت بیشتری نیز از سوی مردم انجام گرفته است اظهار داشت: در بحث خرید خدمات که وظیفه اصلی این نهاد است سعی شده خوش حساب تر از گذشته باشیم و مطالباتی که موسسات از ما دارند را امسال به موقع و به سامان تر پرداخت می‌کنیم.

اربابی گفت: در بخش دانشگاهی که عمده خرید ما نیز از این بخش بوده است ۵ ماه نخست سال به طور کامل تسویه و از شهریور، مهر و آبان نیز ۷۰ درصد علی الحساب پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه اسناد آذرماه هنوز کامل به دست ما نرسیده و در این مورد تقریبا به روز هستیم افزود: در بخش غیر دولتی و موسسات خصوصی و خیریه نیز تا شهریور ماه تسویه حساب کامل انجام شده و امروز در بهترین شرایط پرداختی هستیم.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه داروخانه‌ها نیز تا پایان مهر تسویه شده است بیان کرد: وضعیت نسبتاً مناسبی در این زمینه داریم که حاصل تلاش‌های همه دست اندرکاران امر بوده است.

اربابی با بیان اینکه وضعیت ما در حال حاضر رو به بهبود است اظهار داشت: امید است به روزی برسیم که بدهی انباشته نداشته باشیم و تمام بدهی‌های ما به صفر برسد.

وی با اشاره بهسازی فضاهای مربوط به بیمه شدگان نیز گفت: مراکز بهداشتی روستایی امروز به مراتب استانداردتر از گذشته است و فضای فیزیکی مطلوبی دارد.

پرونده سلامت تمام بیمه‌شدگان روستایی استان الکترونیکی شد

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه پرونده سلامت تمام بیمه شدگان روستایی در حال حاضر الکترونیکی شده است تصریح کرد: خدمات ویزیت و پایش مستمر برای این افراد انجام می‌شود که امید است مراکز شهری هم در سنوات آینده مشمول طرح پزشک خانواده شوند.

اربابی از انجام یک بار ویزیت سالانه برای تمام روستائیان استان در راستای طرح پزشک خانواده خبر داد و بیان کرد: وضعیت استقرار پزشک نیز در مراکز بهداشت روستایی مطلوب است و در بیش از ۹۵ درصد مراکز، روزانه پزشک مستقر است.

وی با بیان اینکه منابع درمان باید در بودجه ۹۹ به طور ویژه دیده شود گفت: در صورت تحقق این امر می‌توانیم این مسیر بهبود را به نحو شایسته‌تری پیش ببریم.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه تامین منابع مربوط به بیمه سلامت از اولویت مهمی‌برخوردار است گفت: باید در سال ۹۹ مشکلات در بحث تخصیص منابع ۱۰۰ درصدی رفع شود و اتفاقی که در سال ۹۷ رخ دارد که منابع به صورت کامل تخصیص نیافت مجدد تکرار نشود.

اربابی با بیان اینکه از بودجه امسال نیز تاکنون ۶۰ درصد اختصاص یافته است افزود: بالاترین هزینه‌های بیمه سلامت مربوط به شهرستان فردوس و کمترین هزینه مربوط به درمیان است.

سامانه ۱۶۶۶ شبانه روزی آماده پاسخگویی به مشکلات مردم است

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیمه سلامت در جایگاهی قرار گرفته که می‌تواند سطح خدمات بیشتری را به مردم ارائه دهد اظهار داشت: سامانه ۱۶۶۶ نیز به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به مشکلات مردم است و دوشنبه هفته درمیان نیز مدیرکل و معاونان این اداره از ساعت ۱۰ تا ۱۲ پاسخگوی مشکلات مردم هستند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی در پایان به برنامه‌های دهه فجر این نهاد اشاره و خاطرنشان کرد: بازدید مدیریت از شهرستان‌های نهبندان و قاین، دیدار با خانواده شهدا، مراسم کوهپیمایی و پیاده روی خانوادگی، برپایی نمایشگاه عکس در محل اداره کل، حضور فعال مدیران و پرسنل اداره کل در مراسم ۱۲ و ۲۲ بهمن و برگزاری مسابقه دارت و تیراندازی و مسابقه کتابخوانی ویژه بانوان از اهم این برنامه‌ها است.

انتهای پیام/۲۵۳/ز

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند