۳۳۰ هزار خانوار ‌گیلانی زیر‌پوشش صندوق بیمه کشاورزی ‌قرار دارند

نوامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، ارسلان زارع صبح امروز در جلسه ستاد توسعه بیمه روستایی با اشاره به موضوع بیمه و توسعه آن اظهار داشت: امروز توسعه بیمه یکی از اولویت‌های جوامع توسعه یافته است و در عین حال یکی از ضرورت‌های تأمین رفاه برای آحاد جامعه محسوب می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه میزان بهره‌مندی مردم روستاها و مناطق محروم از مواهب خدمات اجتماعی همواره مورد توجه است ابراز داشت: یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های برنامه‌های راهبردی در توسعه کشور در حقیقت توجه به مناطق محروم و روستاها است.

زارع اهمیت بیمه روستایی را مورد اشاره قرار داد و افزود: امروز بیمه روستایی دارای ساختارهای مختلف است ضمن اینکه دولت همواره به روستاییان و عشایر به عنوان سرمایه‌های اجتماعی توجه خاصی دارد و برنامه‌ها و ساز و کارهایی برای بهره‌مندی روستاییان از مواهب اجتماعی اندیشیده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه ۳۳۰ هزار خانوار در گیلان مشمول عضویت در صندوق بیمه کشاورزی روستاییان و عشایر هستند گفت: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی و دیگر اقشار از خدمات این صندوق استفاده می‌کنند. 

وی با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی بیشتر مزیت‌های عضویت در صندوق بیمه اجتماعی خاطرنشان کرد: این صندوق دارای ظرفیت‌های مختلفی برای پوشش بیمه‌ای در بخش‌های درمانی و اجتماعی است که باید ظرفیت‌های آن اطلاع‌رسانی شود تا اهداف آن محقق شود.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور نیز در این جلسه با اشاره به شاخصه‌های صندوق بیمه توسعه روستایی ابراز داشت: هدف ما تنها بیمه کردن اشخاص نیست بلکه هدف این است که خدمات خوبی به کشاورزان و بیمه‌شدگان ارائه شود و بتوانیم پاسخگوی افراد باشیم.

علی شیرکانی با بیان اینکه بیمه اجتماعی سه عامل بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی را پوشش می‌دهد خاطرنشان کرد: از جمله مشکلات این نوع بیمه، عدم ارائه خدمات کوتاه مدت است.

وی با بیان کشاورزان غیر ساکن روستا نیز از خدمات صندوق بیمه توسعه روستایی و بیمه کشاورزان بهره‌مند می‌شوند ابراز داشت: شرط محل سکونت کشاورز در صندوق بیمه روستایی لحاظ نمی‌شود بنابراین هیچ مشکلی برای بیمه کردن کشاورزان ساکن شهر نداریم.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه پایداری عدالت اجتماعی از رویکردهای صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان است گفت: بیمه روستاییان در هر استان سهمیه مشخصی دارد و اما برخی استان‌ها به دلیل کمبود اعتبارات و بودجه از پوشش آن خارج می‌شوند.

علی درجانی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل شبکه ترویج جهاد کشاورزی دهستان‌ها اظهار داشت: طبق برنامه ۴۰۰ نفر از کارشناسان کشاورزی در روستاها حضور یافته و کارهای ترویجی و آموزشی مرتبط با کشاورزی را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/۶۱۲/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند