۲۸ میلیارد ریال هزینه درمان به بیمه‌شدگان استان سمنان پرداخت شد

اکتبر 20, 2019اخبار روز بیمه

 حسن پیوندی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۲۸ میلیارد و ۴۷۴ میلیون ریال بابت هزینه‌های درمان در مراکز غیر طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی به بیمه‌شدگان پرداخت‌شده است، ابراز داشت: این مبلغ پرداختی بابت یک هزار و ۱۳۶ مورد پرونده هزینه درمان بیمه‌شدگان استان در مراجعه به بخش‌های بستری غیر طرف قرارداد با سازمان بوده است.

وی ضمن بیان اینکه به‌طور میانگین متوسط برای هر پرونده ۲۵ میلیون ریال پرداخت‌شده است، افزود: پرداخت هزینه درمان در مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد ازجمله خدماتی که سازمان تأمین اجتماعی به‌منظور رفاه هرچه بیشتر و بهره‌مندی بیمه‌شدگان از خدمات درمانی موردنظرشان ارائه می‌کند.

رئیس دفتر اسناد پزشکی تأمین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه پرداخت هزینه‌های درمانی در اعمال جراحی و موارد مشابه در صورتی قابل انجام است که خدمت موردنظر در تعهد پرداخت توسط سازمان بوده و مشکلی بابت پرداخت آن وجود نداشته باشد، ابراز داشت: در این صورت بیمه‌شده با دریافت اصل مدارک درمانی و هزینه‌ای خود از بیمارستان مربوطه و با مراجعه به کارگزاری رسمی‌تأمین اجتماعی مدارک را برای ارسال به دفتر اسناد پزشکی تحویل کارگزاری خواهد داد.

پیوندی در ادامه تصریح کرد: در شهرهایی که کارگزاری رسمی‌تأمین اجتماعی وجود ندارد بیمه‌شدگان می‌توانند مدارک درمانی خود را به مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی ارائه کنند تا از طریق این مراکز پرونده‌های خسارت متفرقه برای رسیدگی و پرداخت به مرکز استان ارسال شود.

وی افزود: فرآیند پذیرش، رسیدگی، ممیزی و پرداخت هزینه هر پرونده خسارت متفرقه از زمان تحویل توسط بیمه‌شده به کارگزاری، چنانچه بابت مدارک نقصی وجود نداشته باشد، حدود یک ماه زمان می‌برد که در صورت تأمین اعتبار به‌طور متوسط دو بار در طول هرماه این پرداخت‌ها انجام می‌شود.  

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند