۲۸ میلیارد ریال هزینه درمان به بیمه‌شدگان استان سمنان پرداخت شد

اکتبر 20, 2019اخبار روز بیمه

 حسن پیوندی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۲۸ میلیارد و ۴۷۴ میلیون ریال بابت هزینه‌های درمان در مراکز غیر طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی به بیمه‌شدگان پرداخت‌شده است، ابراز داشت: این مبلغ پرداختی بابت یک هزار و ۱۳۶ مورد پرونده هزینه درمان بیمه‌شدگان استان در مراجعه به بخش‌های بستری غیر طرف قرارداد با سازمان بوده است.

وی ضمن بیان اینکه به‌طور میانگین متوسط برای هر پرونده ۲۵ میلیون ریال پرداخت‌شده است، افزود: پرداخت هزینه درمان در مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد ازجمله خدماتی که سازمان تأمین اجتماعی به‌منظور رفاه هرچه بیشتر و بهره‌مندی بیمه‌شدگان از خدمات درمانی موردنظرشان ارائه می‌کند.

رئیس دفتر اسناد پزشکی تأمین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه پرداخت هزینه‌های درمانی در اعمال جراحی و موارد مشابه در صورتی قابل انجام است که خدمت موردنظر در تعهد پرداخت توسط سازمان بوده و مشکلی بابت پرداخت آن وجود نداشته باشد، ابراز داشت: در این صورت بیمه‌شده با دریافت اصل مدارک درمانی و هزینه‌ای خود از بیمارستان مربوطه و با مراجعه به کارگزاری رسمی‌تأمین اجتماعی مدارک را برای ارسال به دفتر اسناد پزشکی تحویل کارگزاری خواهد داد.

پیوندی در ادامه تصریح کرد: در شهرهایی که کارگزاری رسمی‌تأمین اجتماعی وجود ندارد بیمه‌شدگان می‌توانند مدارک درمانی خود را به مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی ارائه کنند تا از طریق این مراکز پرونده‌های خسارت متفرقه برای رسیدگی و پرداخت به مرکز استان ارسال شود.

وی افزود: فرآیند پذیرش، رسیدگی، ممیزی و پرداخت هزینه هر پرونده خسارت متفرقه از زمان تحویل توسط بیمه‌شده به کارگزاری، چنانچه بابت مدارک نقصی وجود نداشته باشد، حدود یک ماه زمان می‌برد که در صورت تأمین اعتبار به‌طور متوسط دو بار در طول هرماه این پرداخت‌ها انجام می‌شود.  

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند