۲۸۰ هزار زن خانه دار بیمه شدند/بیمه ۶۵۰۰ دانشجو

فوریه 4, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد قریب، در مورد بیمه دانشجویان گفت: ‬ دانشجویان می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی معتبر با انتخاب یکی از نرخ‌های مورد عمل بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد مانند بیمه بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی با نرخ حق بیمه ۱۴ درصد (۱۲ درصد سهم بیمه شده + ۲ درصد سهم دولت)، بیمه بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی با نرخ حق بیمه ۱۶ درصد (۱۴ درصد سهم بیمه شده + ۲ درصد سهم دولت) و بیمه بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و فوت با نرخ حق بیمه ۲۰ درصد (۱۸ درصد سهم بیمه شده + ۲ درصد سهم دولت) تحت پوشش حمایت‌های بیمه‌ای مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد قرار گیرند.

وی گفت: به رغم اینکه مدت زمان زیادی از اجرایی شدن این طرح سپری نشده است بالغ بر ۶۵۰۰ نفر از دانشجویان با انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه در زمره بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته اند و پیش بینی می‌شود این تعداد از مشمولین قانون تأمین اجتماعی در آینده‌ای نزدیک به رقمی‌بسیار فراتر برسد.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در مورد بیمه زنان خانه دار نیز گفت: پوشش بیمه‌ای زنان خانه دار باعث تحکیم بنیان خانواده و تأمین امنیت اقتصادی زنان خانه دار به ویژه در سال‌های پیری و ازکارافتادگی و کمک به تنگناها و پاسخگویی به بخشی از مطالبات اجتماعی و اقتصادی آنان محسوب می‌شود. ‬در راستای ایجاد عدالت اجتماعی «زنان خانه دار» در زمره مشمولین مقررات بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد قرار گرفته‬ ‏اند و در صورت تمایل می‌توانند به نزدیکترین شعبه محل سکونت خویش مراجعه و با ارائه درخواست به صورت خوداظهاری به عنوان «زنان خانه دار» و با انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه مقرر‬ از تعهدات قانونی این سازمان بهره مند شوند.

وی‬ ادامه‬ داد‬: انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار مستلزم تأهل نبوده و زنان مجرد نیز می‌توانند از این مزایا بهره ‏مند شوند. در حال حاضر بیش‬ از ۲۸۰،۰۰۰ نفر از جمعیت زنان خانه دار کشور با استفاده از این طرح در زمره مشمولین قانون تأمین اجتماعی قرار گرفته و می‌توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند