۲۵تا۲۹ساله هابیشترین گروه سنی جدیدالورود بیمه تأمین اجتماعی هستند

ژانویه 13, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، حسین مشیری امروز چهارشنبه ۲۵ دی ماه در نشست تخصصی ««چالش بیکاری و حکمرانی اشتغال در ایران» در سومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی‌که در محل مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به وضعیت کلی موجود اشتغال در پایان سال ۹۷ اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴ میلیون نفر جمعیت بیمه شده اصلی کشور و ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت بیمه شده تبعه کشور است.

وی با اشاره به جمعیت سه میلیون و ۷۰۰ نفری مستمری بگیران بیمه شده اصلی و جمعیت دو میلیون و ۸۰۰ نفری مستمری بگیران تبعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی گفت: براساس داده‌های ثبتی سازمان تأمین اجتماعی، ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار کارگاه فعال در کشور وجود دارد.

مدیر کل آمار سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه البته داده‌های ما داده‌های منظمی‌نیست، افزود: نمودار تعداد کارگاه‌های فعال کشور از سال ۹۰ تا سال ۹۷ نشان می‌دهد که بخش اعظم کارگاه‌های کشور را کارگاه‌های یک تا ۵ نفره تشکیل می‌دهد. پس از آن کارگاه‌های ۶ تا ۱۰ نفره و همچنین بنگاه‌های تا ۵۰ نفر بیشترین تعداد کارگاه‌ها را به خود اختصاص می‌دهند.

مشیری با ارائه آماری از توزیع فراوانی کارگاه‌ها با بیان اینکه فقط دو درصد کارگاه‌های کشور بالای ۵۰ نفر هستند، خاطرنشان کرد: ۷۷ درصد بنگاه‌های اقتصادی کشور، ۱ تا ۵ نفره و ۹ درصد نیز ۶ تا ۱۰ نفره هستند و اکثر استان‌ها در سالهای ۹۰ تا ۹۷ با افزایش تعداد کارگاه‌ها مواجه بودند.

این مقام مسئول در سازمان تأمین اجتماعی همچنین ادامه داد: در سال ۹۷ حدود ۴ درصد ازجمعیت بیمه شده تحت پوشش تأمین اجتماعی در گروه بیمه شده‌های جدید الورود هستند که برای اولین بار تحت پوشش این سازمان قرار گرفته اند و بیشترین سن افراد بیمه شده جدیدالورود بین ۲۵ تا ۲۹ سال هستند.

وی با بیان اینکه ۲۷ درصد بیمه شدگان جدیدالورود تأمین اجتماعی در مشاغل مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی خدماتی مشغول به کار شدند، با اشاره به آماری در حوزه ترک و بازگشت به کار، اظهار داشت: طی سالهای ۹۰ تا ۹۷ به طور متوسط ۶۵ درصد افرادی که ترک کار کرده اند، مجدد به کار گمارده شده اند و ۲۱ درصد نیز بعد از اینکه از سیستم بیمه خارج شده اند و ترک کار کرده اند، دیگر به کار باز نگشته اند. البته این موضوع به معنی بیکار ماندن این افراد نیست بلکه ممکن است این گروه از افراد در مشاغل آزاد و بدون حمایت بیمه‌ای فعالیت خود را ادامه دهند.

مدیر کل آمار سازمان تأمین اجتماعی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به جابجایی شغلی افراد بعد از ترک کار و به کارگماری مجدد نیز تصریح کرد: به عنوان مثال در صنعت ساختمان حدود ۲۶ درصد پس از ترک مشاغل مرتبط، دیگر در صنعت ساختمان و صنایع وابسته مشغول به کار نشدند اما ۲۵ درصد از افرادی که شغل خود را در این صنعت پیش از این ترک کرده اند، مجدد در صنعت ساختمان مشغول به کار شده اند. همچنین به عنوان مثال در حوزه الکترونیک، ۳۰ درصد از فعالان این حوزه پس از ترک کار به سراغ سایر مشاغل رفته و ۲۴ درصد نیز مجدد در همان حوزه الکترونیک به کار گمارده شده اند.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند