۲۰ هزار مدرسه ۱۰ تا ۱۵ دانش آموزه در کشور وجود دارد/ بودجه نوسازی مدارس جهش محسوسی داشته است

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه، یک رسانه گسترده است و چتر آن همه جا گسترش پیدا کرده است گفت: ما حدود ۲۰ هزار مدرسه داریم که جمعیت ۱۰ تا ۱۵ نفری قرار دارند.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی‌میرزایی در نشست مدیران کل نوسازی مدارس کشور و روسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز کشور که در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد گفت: افتخار می‌کنم در جمعی حاضرم که به منظور کاستن از رنج مردم و گسترش دانش و معرفت بدون هیچ چشم‌داشتی تلاش می‌کند.

وی با اشاره به تلاش‌های مرحوم حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و حسین علیمرادی جوان خیر مدرسه‌ساز در منطقه دشتیاری گفت که این جوان الگوی مسئولیت‌پذیری و خدمت بود. البته این ویژگی ثمره کار خیرین است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جامعه تحت تاثیر دشمنی‌ها، روزهای سختی را می‌گذراند اظهار کرد: این سختی‌ها انضباط ذهنی برخی را بر هم زده و در این شرایط آن کسانی که دست در کار خیر دارند، حال جامعه را بهتر می‌کنند. خیرین با مدرسه سازی حال مردم و جامعه را بهتر می‌کنند.

وی با اشاره به نامگذاری میلاد امام حسن مجتبی (ع) به نام خیرین گفت: امیدواریم این روز برای تکریم خیرین موثر واقع شود.

حاجی میرزایی ادامه داد: جامعه ما به روحیه‌ای مانند روحیه خیرین مدرسه‌ساز نیاز دارد. مدرسه، یک رسانه گسترده است و چتر آن همه جا گسترش پیدا کرده است. ما حدود ۲۰ هزار مدرسه داریم که جمعیت ۱۰ تا ۱۵ نفری قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه روح انسان‌ها در مدرسه جان می‌گیرد گفت: مدرسه باعث اعتلای وجودی انسان‌ها می‌شود و خیرین هستند که این رسانه را می‌سازند و در برابر همگان قرار می‌دهند.

وی افزود: مدرسه به تمام حواس ما امتداد می‌بخشد. مدرسه چشم‌ها و گوش‌های ما را امتداد می‌بخشد، زمان و مکان را در می‌نوردد. هیچ اتفاق پایداری برای توسعه جز با مدرسه آغاز نمی‌شود، پایدارترین تحول در مدرسه شکل می‌گیرد و هیچ جایی چنین جایگاهی را ندارد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم آینده کشور را مشاهده کنیم باید وضعیت فعلی مدرسه را ببینیم عنوان کرد: هویت و شخصیت افراد در مدرسه شکل می‌گیرد و در مهم ترین و تاثیرگذارترین دوره وارد عمل می‌شوند. تجهیز مدارس وظیفه مسئولان نوسازی است، همچنان که به ساخت مدرسه فکر می‌کنند باید به تجهیز آن هم توجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست، مهراله رخشانی‌مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خیرین مرحوم مدرسه‌ساز محمدرضا حافظی، رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز و حسین علیمرادی جوان خیر مدرسه‌ساز در منطقه دشتیاری گفت: در جامعه خیرین مدرسه‌ساز ترکیبی از افراد جوان و پیر را برای توسعه فضاهای آموزشی کشور به کار گرفتیم.

وی با اشاره به وضعیت بودجه ای نوسازی مدارس طی سال‌های ۹۶ تا ۹۹ گفت: در بودجه سال ۹۶، اعتبار سازمان نوسازی مدارس ۵۴۰ میلیارد تومان و در سال ۹۷ به ۱۸۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم در بودجه سال ۹۸ به ۲۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. همچنین در سال ۹۹  نیز بیش از ۵۶۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که نشان از جهش محسوس طی دو سال اخیر دارد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه مهم ترین ویژگی لایحه بودجه ۹۹ در بخش اعتبارات مربوط به اعتبارات خیرین است که در پروژه‌های مشارکتی حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیده شده است گفت: یعنی اگر معادل ۵۰ درصد اعتبار پروژه از طریق خیرین تامین شود؛ مابقی توسط دولت تامین می‌شود.

وی درباره نگهداری و تعمیرات مدارس نیز گفت: دستورالعمل مدیریت نگهداری و تعمیرات فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی خبر داد که با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه آموزش و پرورش فردا رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند