۲۰۵ هزار نفر در استان سمنان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

اکتبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، رضا ممتحن بعدازظهر پنج‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی اداره سلامت شاهرود ضمن بیان اینکه ۲۰۵ هزار نفر معادل ۳۰ درصد جمعیت استان سمنان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۷۲ هزار نفر در شاهرود قرار دارند، ابراز داشت: اداره کل بیمه سلامت استان طی سال گذشته ۹۶ میلیارد تومان هزینه درمانی به مؤسسات درمانی دولتی، خصوصی، دانشگاهی و خیریه در قالب‌های مختلف مانند دارو، بستری در بیمارستان، آزمایشگاه، پاراکلینیک، رادیولوژی و فیزیوتراپی پرداخت کرد که این رقم در شاهرود ۳۹ میلیارد تومان بوده است.

وی ضمن بیان اینکه سازمان بیمه سلامت به دنبال هدفمند کردن خدمات به سمت بیماران خاص است، افزود: سال گذشته مردم استان ۱۰۹ هزار مراجعه به‌کل مؤسسات درمانی داشتند که با تقسیم‌بر ۲۰۵ هزار نفر جمعیت تحت پوشش، درواقع هر بیمه‌شده به‌طور متوسط پنج مرحله به مراکز درمانی مراجعه داشته است.

۲۳ هزار مراجعه در قسمت بستری

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان بابیان اینکه هزینه‌ها در قسمت بستری بسیار سنگین‌ است، ابراز داشت: سال گذشته برای کل استان ۲۳ هزار مراجعه در حوزه بستری صورت گرفت که ۴۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه بابت این مراجعه‌ها پرداخت شد که حدود ۶۵ درصد هزینه را شامل می‌شود.

ممتحن در ادامه تصریح کرد: طی سال گذشته نیز در شاهرود ۳۹۰ هزار بار مراجعه مردم برای هزینه‌های درمان بود که ۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه بابت آن پرداخت شد که از این تعداد ۱۱ هزار بار مربوط به بستری با ۲۰ میلیون تومان پرداخت است که یعنی نزدیک سه درصد مراجعه‌ها در شهرستان شاهرود بستری را شامل می‌شود.

وی افزود: در قسمت داروخانه برای کل استان سمنان ۳۸۶ هزار پرونده برای اداره سلامت ارسال شد که در این راستا رقمی‌معادل ۱۲ میلیارد ریال به بیمه شدگان پرداخت‌شده است و از این تعداد سه هزار مورد به بیماران خاص اختصاص دارد که سه میلیارد تومان برای آن‌ها پرداخت‌شده که ۲۵ درصد هزینه‌های دارویی را شامل می‌شود.

حق بیمه ۴۴ هزار تومان به ازای هر نفر

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان بابیان اینکه تلاش شد تا هزینه‌ها به سمتی سوق پیدا کند که مردم با کمترین مشکل مواجه شوند، ابراز داشت: در شاهرود به ۱۳۶ هزار پرونده نسخه دارویی سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شد که در این راستا برای بیماران خاص یک‌هزار مرود با ۵۶۰ میلیون تومان هزینه را شامل می‌شود که این رقم ۲۰ درصد هزینه‌های دارویی است.

ممتحن در ادامه تصریح کرد: از تعداد ۷۲ هزار بیمه‌شده در شاهرود ۴۶ هزار نفر کسانی را شامل می‌شوند که در صندوق‌های بیمه روستایی، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر رایگان بیمه شدند و هیچ حق بیمه‌ای از آن‌ها اخذ نمی‌شود لذا صد درصد حق بیمه را دولت تأمین اعتبار می‌کند.

وی افزود: سال گذشته این حق بیمه به ازای هر نفر ماهانه ۴۴ هزار تومان بوده است که این رقم با احتساب ۱۲ ماه معادل ۲۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان حق بیمه سالانه و آورده دولت می‌شود که مردم به‌صورت رایگان در شهرستان بیمه شدند به عبارتی ۶۳ میلیارد تومان آورده دولت برای شاهرود است.

۱۲۸ هزار نفر رایگان بیمه شدند

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان بابیان اینکه ۱۲۸ هزار نفر در استان به‌صورت رایگان بیمه شدند، ابراز داشت: این مبلغ حق بیمه‌ای است که دولت می‌توانست از بیمه‌شده اخذ کند اما تعهد دارد که پرداخت کند لذا ۱۶۴ میلیارد تومان هزینه درمان و حق بیمه رایگان در استان سمنان پرداخت شده است.

ممتحن در ادامه تصریح کرد: حق بیمه روستاییان و عشایر کل استان سمنان ۲۰ میلیارد تومان در سال گذشته بود که از طریق دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هشت میلیارد تومان به این شهرستان پرداخت‌شده است.

وی افزود: حقوق پزشک، ماما و داروخانه ازجمله حقوقی که بر عهده بیمه سلامت گذاشته و به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت می‌شود تا روستاها حداقل‌های مراجعه درمان به شهرها را داشته باشند.

ضرورت توجه مردم به ابلاغیه جدید 

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان بابیان اینکه بند الف ماده ۷۰ طی شهریورماه سال جاری ابلاغ‌شده است، ابراز داشت: در این ابلاغ تمامی‌افرادی که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند می‌بایست در سامانه این سازمان ثبت‌نام کنند و مهلت قانونی آن برای اجرا تنها شش ماه است و اگر کسی در این بازه زمانی مراجعه نکند قطعاً از مزایای آن برخوردار نخواهد شد.

ممتحن در ادامه تصریح کرد: در این طرح حق بیمه دهک‌های یک، دو و سه، صددرصد دولت پوشش می‌دهد و برای دهک‌های چهار ۵۰ درصد حق بیمه را دولت و مابقی را خود متقاضی باید پرداخت کند و برای دهک‌های پنج به بالا باید حق بیمه را خود متقاضی به‌طور کامل پرداخت کند.

وی افزود: در طرح هدفمندی یارانه‌ها وزارت تعاون کار رفاه اجتماعی مشخص می‌کند که چه جمعیتی در چه دهکی قرار می‌گیرد لذا سازمان بیمه سلامت هیچ دخل و تصرفی این موضوع ندارد و خودکار دستور می‌دهد که این سازمان چقدر باید حق بیمه از افراد بگیرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند