۱۷۰۰ بیمار خاص در گلستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

اکتبر 24, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد کمانگری پیش از ظهر شنبه در همایش بیمه سلامت گلستان اظهارکرد: شرکای کاری بیمه سلامت که شامل پزشکان و موسسات و داروخانه‌ها همستند باید مورد توجه قرار بگیرند تا کیفیت خدمات به مردم به شکل مطلوب ادامه داشته باشد.

وی افزود: علیرغم توزیع ناهمگون ارائه خدمات در بخش خصوصی سعی شده با بهره گیری از حداکثر ظرفیت‌ها شرایط مطلوبی را در سطح استان فراهم کنیم.

کمانگری ادامه داد: توجه و تأکید بر ارائه اطلاعات از طریق ثبت داده‌ها سبب شده تا برخی از خطاهای داد‌ها حذف شود.

وی بیان کرد: چهار طرح تبادل الکترونیک اسناد بستری، نسخه نویسی الکترونیک، استحقاق سنجی و نظام ارجاع الکترونیک در گلستان اجرا شده و جایگاه استان در کشور در این زمینه‌ها بالاست.

مدیرکل بیمه سلامت گلستان اظهارکرد: در زمینه تبادل الکترونیک اسناد در ۶ استان پایلوت کشور، اولین استان هستیم و این طرح در ۱۴ بیمارستان اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: نسخه نویسی الکترونیک هم در همه شهرها جز گرگان آغاز شده و تاکنون ۹ هزار و ۹۵۰ سند تبادل شده است.

کمانگری تصریح کرد: یک میلیون و ۱۰۰ هزار بیمه شده سلامت در استان قرار دارند که ۶۵ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان این که ۸۰۴ هزار نفر بیمه شده روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند، اضافه کرد: حدود ۷۰ درصد بیمه شدگان به صورت رایگان تحت پوشش قرار دارند.

کمانگری توضیح داد که قبلاً تمرکز برنامه‌های به سمت درمان بود اما اکنون به سمت سلامت و پیشگیری حرکت کرده است.

وی از اجباری شدن بیمه سلامت از نیمه دوم آبان خبرداد و گفت: افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه ای با مراجعه به دفاتر و نمایندگی بیمه سلامت و دفاتر پیشخوان می‌توانند، تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

کمانگری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد که هزار و ۷۰۰ بیمار خاص اعم از دیالیزی، ام اس، هموفیلی تحت پوشش بیمه سلامت در استان هستند.

وی همچنین در خصوص پرداختی‌ها به موسسات و بیمارستان‌ها گفت: پرداخت‌ها منظم شده و طلب پزشکان طرف قرارداد را تیرماه ۹۸، طلب داروخانه‌ها را مرداد ۹۸، بدهی پاراکلینیگ‌ها را مرداد ۹۸، بدهی بیمارستان‌های دولتی را علی الحساب مرداد ۹۸ و قطعی خرداد ۹۸ پرداخت کردیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند