۱۶۷ نقطه حادثه خیز پر تصادف برون شهری در استان کرمان وجود دارد

اکتبر 22, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد ظهر پنجشنبه در دیدار با مدیرعامل صندوق خسارت‌های بدنی کشور بیان داشت: با تشکیل صندوق تامین خسارت‌های بدنی در استان کرمان در تصادفات جاده‌ای که هم مقصر و هم زیان دیده مشکلاتی داشتند گرفتاری مردم مرتفع شده است.

وی افزود: کرمان از حیث وسعت پهناورترین استان کرمان است و طبعا محورهای مواصلاتی بیشتری نسبت به استان‌های دیگر دارد لذا ۱۳ هزار و ۳۰۰ کیلومتر از محورهای بین شهری و روستایی در استان کرمان وجود دارد و آمار تصادفات بیشتری داریم که باید نسبت به پیشگیری از حوادث جاده‌ای تدابیری اتخاذ شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت. ۱۶۷ نقطه حادثه خیز پر تصادف برون شهری در استان داریم که باید در این مکان‌ها دوربین نصب و اصلاح و مهندسی شود که اعتباری بالغ بر ۸۸ میلیارد تومان در جهت اصلاح ساختار نیاز است.

موحد به بحث پایش تصویری و نصب دوربین‌های ثبت تخلف اشاره کرد و یادآور شد: ۱۴۹ دوربین ثبت تخلف برون شهری با ۲۳ دوربین پایش تصویری در محورهای برون شهری فعالیت دارند که نسبت به وسعت استان بسیار کم است که باید این موضوع را مد نظر داشت.

 وی یادآور شد: در محورهای مواصلاتی سایر استان‌ها در هر ۲۵ کیلومتر یک دوربین وجود دارد در حالیکه در کرمان به ازای هر ۵۰ کیلومتریک دوربین وجود دارد لذا حداقل به ۱۰۰ دوربین برای پوشش کامل جاده‌ها نیاز است.

رئ کیسل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: وضعیت تصادفات و تلفات جاده‌ای در مسئولیت تامین خسارت بدنی تاثیر منفی دارد لذا ما برای پیشگیری نیاز به بودجه داریم تا در راستای اصلاح نواقص و ایجاد دوربین‌های جدید اقدام کنیم.

وی گفت: در صورت عدم پرداخت دیه هزینه‌های ورود به زندان و …بسیار زیاد است که امیدواریم قبل از ورود فرد به زندان این مشکل حل و فصل و خسارت پرداخت شود.

موحد گفت: استان کرمان جزو ۱۰ استان برتر از حیث تصادفات جاده‌ای است که تصادفات به علت‌های مختلفی از جمله کمبود استراحتگاه و کمبود دوربین‌های ثبت تخلف و… و. است.

وی افزود: تلاش برای نصب دوربین‌های پایش تصویری و کنترل سرعت از جمله اقداماتی است که باید پیگیری شود ضمن این که استان کرمان دارای ۲۹۷ نقطه حادثه خیز است که به ۱۹۷ نقطه رسیده لذا هنوز امکانات ما محدود است.

موحد یادآور شد: طی سال گذشته هزار و ۷۶ نفر در اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و بیش از ۱۶ هزار نفر نیز مجروح داشتیم.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: استان کرمان متوقف نشده و در راستای اصلاح نقاط حادثه‌خیز در حال فعالیت است همچنین مسئولان استانی و شورای تامین در زمینه‌ها مختلف ترافیکی کار می‌کنند اما به علت کمبود اعتبارات سرعت متناسب با نیاز نیست که در این زمینه باید صندوق تامین خسارت‌های بدنی و بیمه‌ها با ما همکاری کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند