۱۶۳ استارتاپ در صنعت بیمه فعالیت می‌کنند

نوامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد رضایی مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه در حاشیه ششمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با افزایش فعالیت‌های استارتاپی؛ شورای عالی ییمه تصویب کرد که فعالیت کارگزاران برخط شروع شود، این درحالی است که زمانی کمپین مقابله به استارتاپ‌ها داشتیم ولی امروز بجایی رسیدیم که درباره پیشرفت فعالان این بخش صحبت میکنیم.

وی با تاکید بر اینکه تا الان ۱۶۳ استارتاپ در صنعت بیمه فعالیت میکنند، افزود: در بین این استارتاپ‌ها کارگزاران و شرکتهای بیمه، افراد حقیقی نیز حضور دارند؛ ضمن اینکه ۱۵ استارتاپ در بازاریابی و فروش بیمه، تبلیغات و سرمایه گذاری دارند.

مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ضمن اشاره به اینکه از سه سال قبل رویکرد بیمه مرکزی به استارتاپها مثبت بود و نه تنها انتخاب نمیدانست بلکه معتقد بود حرکت به سمت استارتاپ‌ها اجبار است، گفت: هم اکنون در حال نهایی کردن دستورالعمل آیین نامه جذب استارتاپها یا کارگزاران برخط هستیم. ضمن آنکه در حال تلاش برای تدوین آیین نامه ای برای فعالیت بازاریابان بیمه ای هستیم تا شرایط این افراد تغییر کند. رضایی با بیان اینکه بعد از فراخوان بیمه مرکزی برای ثبت نام افرادی که آمادگی تاسیس استارت اپ دارند، بالای ۴۰ نفر ثبت نام کردند، گفت: استارتاپ‌ها قبلا به دلیل نداشتن مجوز از سوی بیمه مرکزی با محاسبات معکوس، نرخ‌های بیمه شرکت‌های بیمه را منتشر می‌کردند و حق انتخاب را به مردم می‌دادند. وی با بیان اینکه دغدغه شرکت بیمه فعالیت بدون مجوز این شرکتها بود، افزود: ولی علی الحساب بعنوان بازاریابان برخط اجازه فعالیت با شرکت‌های بیمه را دادیم؛ تا اتفاقی در فروش‌های اینترنتی برای مردم رخ ندهد؛ تا الان مشکلی برای فعالیت این شرکت‌ها گزارش نشده است.

مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه با تاکید براینکه آمادگی کامل برای دادن پروانه به کارگزاری‌های بر خط را داریم، گفت: سوییچ بیمه ای مهمترین ضرورتی است که باید استارتاپها مجوز بگیرند؛ عملا استارتاپها ارتباط مستقیم فنی و مالی با شرکت‌های بیمه ندارند ولی برنامه ما این است که افرادی که مسیر ایین نامه ای را طی می‌کنند از طریق ارتباط مستقیم با سامانه سنهاب؛ به نرخ‌ها دسترسی پیدا می‌کنند و با شرکت‌های بیمه نیز در خصوص مباحث مالی ارتباط می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت استارتاپها در کشورهای مختلف متفاوت است، ادامه داد: در کشور ما استارتاپها کمتر از یک درصد سهم فعالیت‌های بیمه ای را دارند ولی نگاه مثبتی به سمت حرکت این نوع فعالیت‌ها وجود دارد.

رضایی با طرح این پرسش که آیا همه استارتاپها فعالیت مشترکی دارند؟ گفت: گستردگی کار استارتاپها خیلی بیشتر از این است؛ الان در شرکتها، فروش بیمه نامه‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود؛ یکی از کارکردها این است که فروش سنتی به صورت مجازی انجام می‌شود.

امکان احصای نرخ‌های متفاوت در شرایط فروش مساوی به مشتری داده می‌شود؛ گروهی از استارتاپها کمک میکنند به معرفی رشته‌های جدید بیمه ای؛ گروه دیگر به عنوان مشاور در کنار مشتری هستند؛ برخی هم برای ارزیابی خسارت عمل می‌کنند، بعضی‌ها هم تلفیقی فعالیت می‌کنند. وی ادامه داد: در کشور ما برای استارت کار از آنجایی که فروش بیمه نامه بیشتر تخصص محور بود، سرمایه گذاری خاصی نیمخاست؛ در خصوص استارتاپها بحث تکنولوژی مطرح است و با حدود ۵۰۰ میلیون تومان می‌توان یک استارت اپ راه اندازی کرد ولی برای تبلیغات رقم ۵ میلیارد تومان نیاز است.

رضایی افزود: بیش از ۱۹۰ شرکت کارگزاری سهامی‌خاص در کشور فعالیت می‌کنند و حدود ۸ درصد پرتفو را تولید می‌کنند.

وی با تاکید براینکه استارتاپها مکمل شبکه سنتی هستند، گفت: در مورد نحوه سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها باید دو مسیر فنی -بیمه و همچنین راه اندازی سایت و مباحث آی تی محور آن مورد توجه قرار گیرد و الزامی‌است.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند