۱۶۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری

نوامبر 29, 2019اخبار روز بیمه

محمد نفریه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ۴ آیین نامه مربوط به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در هیات وزیران به تصویب رسیده است گفت:هفته آینده نیز یک آیین نامه دیگر و یک اساسنامه به تصویب می‌رسد.

به گفته وی، آیین نامه معافیت ۵۰ درصدی یکی از والدین از مالیات، پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معلولان تا پنج سال، حق کارایی معلولان و اشتغال و آیین نامه مربوط به شهریه دانشجویان از جمله مواردی است که به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: در حال پیگیری آیین نامه مربوط به مناسب سازی و همچنین تصویب اساسنامه صندوق فرصت‌های شغلی معلولان در هیات دولت هستیم.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار تومان حق پرستاری می‌دهیم که با پرداخت اعتبار قانون جامع این حق پرستاری به ۵۴۰ هزار تومان در ماه می‌رسد و همچنین ما به التفاوت ۲۰ درصد افزایش یارانه مراکز غیردولتی، خرید وسایل توانبخشی، یارانه معیشت و … نیز در مدت زمان کوتاهی در نهایت طی ۱۰ روز انجام می‌شود.

نفریه تصریح کرد: فرد معلول هزینه‌هایش تصاعدی بالا می‌رود و باید هزینه حمل و نقل، تجهیزات، لوازم بهداشتی و … را بیش از افراد عادی پرداخت کنند به همین دلیل در شرایط جدید اقتصادی تعداد زیادی از این افراد با مشکل مواجه شده اند.

وی در خصوص معلولان پشت نوبت دریافت مستمری نیز گفت: در حال حاضر برای پوشش معلولان در سازمان بهزیستی پشت نوبت نداریم و تمام پشت نوبتی‌های مستمری را تا آذر ماه پارسال صفر کرده ایم اما با توجه به شرایط اقتصادی جدید در حال حاضر ۱۶۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری ما قرار دارند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند