۱۵۰ هزار کردستانی صاحب دفترچه بیمه می‌شوند

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، انور اسماعیلی ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان عرصه سلامت که در سالن اجتماعات اداره‌کل بیمه سلامت استان در این شهر برگزار شد اظهار داشت: در بیست و پنجمین سال تاسیس بیمه همگانی و در هفته سلامت (۳ لغایت ۹ آبان) همزمان با سراسر کشور مراسم‌های مختلفی در استان کردستان در حال اجراست.

وی خرید راهبردی خدمات سلامت، استقرار راهنمایی‌های بالینی، استقرار کامل سازمان الکترونیک، پوشش اجباری بیمه همگانی سلامت، ایجاد خرید واحد خدمات سلامت با محوریت سازمان بیمه سلامت، تامین منابع مالی پایدار، افزایش کارایی سطح بهره‌وری، مشارکت در استقرار پزشک خانواده و نظام ارجاع, اطلاع‌رسانی و ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی‌را از اهداف کلان سازمان بیمه سلامت عنوان کرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: در طول یک‌سال گذشته در راستای تحقق اهداف کلان سازمان “استقرار کامل سازمان الکترونیک، رفع همپوشانی بیمه‌ای، تامین منابع مالی پایدار، استقرار راهنمایی‌های بالینی و مدیریت منابع” توسط این سازمان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بیمه سلامت ایران بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده که از این تعداد، یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر سهم استان کردستان است.

اسماعیلی با ذکر اینکه سازمان بیمه سلامت در کل کشور با ۴۲ هزار مرکز بهداشتی و درمانی و یک‌هزار و ۳۱۴ مرکز پیشخوان خدمات به بیمه‌شدگان طرف قرار داد ارائه می‌دهد, ادامه داد: در استان کردستان ۶۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی و ۳۰ پیشخوان ارائه دهنده خدمات وجود دارد.

وی اظهار کرد: گردش مالی سازمان بیمه سلامت استان کردستان ماهانه ۳۰ میلیارد تومان بوده که برای حمایت از بیمه‌شدگان هزینه می‌شود.

مدیرکل سازمان بیمه سلامت استان کردستان عنوان کرد: سازمان بیمه سلامت به منظور ارتقاء کمی‌و کیفی خدمات، استقرار سازمان الکترونیک را در دستور کار خود قرار داده و چهار پروژه عظیم تبادل الکترونیکی اسناد پزشکی، نسخه‌نویسی الکترونیک، استحقاق‌سنجی و تایید خدمات را در طول یکسال گذشته در سراسر کشور به اجرا در آورده و کردستان تقریبا در همه موارد جزو استان‌های پیشگام کشوری است.

وی بیان کرد: تمام شهرستان‌های استان کرستان در حوزه نسخه‌نویسی الکترونیکی فعال هستند و در طول دوره یکسال گذشته تاکنون, ۲۱۰ هزار نسخه الکترونیکی در استان صادر شده و ۱۱۰ مورد همپوشانی بیمهای نیز کشف شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان طرح بیمه اجباری برای کل ایرانیان را مهمترین و کلیدی‌ترین دستاورد بیمه سلامت دانست و افزود: در حال حاضر ۱۵۰ هزار نفر در استان کردستان فاقد دفترچه بیمه هستند که از ابتدای آبان ماه امسال سازمان بیمه سلامت موظف به شناسایی و صدور دفترچه بیمه درمانی بر اساس قوانین برای آنهاست.

اسماعیلی تعامل و همکاری با شرکای بیمه سلامت، راه‌اندازی سامانه ۱۶۶۶ در راستای ثبت شکایات و پیشنهادات، اجرای راهنمایی‌های بالینی، منطقی‌سازی هزینه‌ها، استخراج اپلیکیشن بیمه سلامت در کل کشور، ادغام بیمه شدگان کمیته امداد با بیمه سلامت و کسب رتبه نخست کشوری برای دو سال پیاپی در شاخص‌های اختصاصی جشنواره شهید رجایی را از دیگر دستاوردهای سازمان بیمه سلامت خواند.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند