۱۳ هزار مقرری بگیر سر کار رفتند

نوامبر 29, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کریم یاوری،مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به اینکه  بیش از سیزده  هزار نفر  از مقرری بگیران  بیمه بیکاری در هفت ماهه اول  سال جاری اشتغال مجدد پیدا کردند گفت:بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی است، که با دریافت حق بیمه مقرر به بیمه شدگان طبق مقررات قانون بیمه  بیکاری بیکار می‌شوند ماهانه مقرری بیمه بیکاری پرداخت  می‌گردد.

وی ادامه داد: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری مهر ماه  ۹۸ نسبت به  شهریور ماه ۹۸ حدود سه در صد کاهش پیدا کرده است. حمایت از بنگاههای مشکل دار موجب گردیده تا تعداد برقراری مقرری بیمه بیکاری با روند کندتری نسبت به  مدت مشابه  افزایش داشته  باشد و این امر بر میزان اخراج کمتر از بنگاهها اثر گذار بوده است.

 مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار   افزود:  با توجه به فعالیت کارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید در استانها  و ستاد تسهیل و رفع  موانع تولید در کشور و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انتظار می‌رود با حمایت از بنگاههای مشکل دار شاهد خروج کمتر نیروی کار از بنگاههای اقتصاد می‌باشیم.

طی دوره‌های آموزش‌های فنی و حرفه ای فرصت بسیار گرانبهایی برای مقرری بگیران بیمه بیکاری است تا با مهارت آموزی یا تجدید مهارت یا باز آموزی مهارت یا ارتقاء تکمیل مهارت نسبت به اشتغال  مجدد خود اهتمام  نمایند.

 یاوری اظهار داشت: هزینه  طی تمامی‌دوره‌های آموزشهای فنی و حرفه ای برای مقرری بگیران بیمه بیکاری رایگان  است و تمام  هزینه‌ها توسط حساب بیمه بیکاری پرداخت می‌گردد. هزارو دویست و هفتاد و یک بنگاه اقتصادی مشکل دار شناسایی شده و در شرایط زرد قرار دارند.

وی گفت: از مجموع  بنگاههای مشکل دار ۱۱۲۶ بنگاه صنعتی، ۷۵ بنگاه کشاورزی و ۸۰ بنگاه  خدماتی هستند.مهمترین  مشکلات درون سازمانی بنگاههای اقتصادی شامل  کمبود نقدینگی، بدهی معوق ، اختلاف بین سهامداران ، سوء مدیریت و ساختارهای قدیمی‌است.

مهمترین  مشکلات  برون سازمانی  در بنگاه‌های مشکل دار، واردات بی رویه کالاهای مشابه ، عدم سهولت در تامین  مواد اولیه ( تحریم‌ها)، قاچاق کالا و مطالبات از سازمانهای دولتی است. کارگران در شرایط دشوار در بنگاه‌های مشکل دار خواسته‌های خود را از مبادی ذیربط و مجاری قانونی مطرح و پیگیری می‌نمایند.

 انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند