۱۲۵۰۰ کارگر قمی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند

می 9, 2020اخبار روز بیمه

مصطفی کاویانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره افزایش تقاضاها برای برقراری بیمه بیکاری به‌واسطه شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: شیوع این ویروس سبب افزایش مراجعات برای دریافت کمک‌های حمایتی از جمله بیمه بیکاری در کشور و استان قم شده است.

وی با بیان اینکه آیین‌نامه پرداخت تسهیلات به کارفرمایان در دست اقدام است، ابراز کرد: بیمه بیکاری به یکی از مهم‌ترین مسئله جامعه کارگری تبدیل‌شده است که حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ کارگر از تاریخ ۲۷ اسفندماه تاکنون برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم خاطرنشان کرد: این افراد کسانی بوده که به‌واسطه شیوع بیماری کرونا کار خود را از دست داده‌اند و دولت تسهیلاتی برای حمایت از این کارگران در نظر گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه تا قبل از راه‌اندازی سامانه و از یک اسفند تا ۲۷ اسفندماه سال گذشته حدود ۳۲۰۰ نفر برای بیمه بیکاری در قم ثبت‌نام کرده‌اند، یادآور شد: مقدمات برقراری این بیمه برای کارگران فراهم‌شده است که منتظر تأمین کمک دولت در این زمینه هستیم.

کاویانی با اشاره به ثبت‌نام کارگران ساختمانی، هنرمندان و قالیبافان در سامانه بیمه بیکاری تصریح کرد: این افراد در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند ولی مقررات اجازه استفاده آنان از بیمه بیکاری را نمی‌دهد که باید تدابیری در این زمینه اندیشیده شود.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفری که در سامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند ۹۰۰۰ نفر مشمول قانون کار شده و به آنان بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/۴۵۰/ ز

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند