۱۰ میلیون نفر به جمعیت بیمه‌شدگان سلامت اضافه شده است

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه؛ کورش فرزین در همایش هفته سلامت با اشاره به اینکه ۱۰میلیون نفر به جمعیت بیمه شدگان سلامت اضافه شده است اظهار داشت: ۳۴ میلیون نفر از جمعیت بیمه‌شدگان سلامت کشور، هزینه‌ایی برای حق بیمه پرداخت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ میلیون نفر در کشور زیر پوشش بیمه سلامت هستند خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد شهرهای کل کشور، ۵۰ درصد پزشکان و ۱۰۰‌درصد مراکز پاراکلینیک‌ها وارد بحث نسخه الکترونیک می‎شوند.

فرزین با اشاره به اینکه بزرگترین گامی‌که سازمان بیمه سلامت در راه هوشمندسازی سیستم بردارد بحث استحقاق سنجی است عنوان کرد: اگر افراد قادر به پرداخت حق سرانه بیمه نباشند، می‌توانند درخواست ارزیابی وسع کنند. پس از دریافت اطلاعات دهک درآمدی خانوار متقاضی از وزارت رفاه، متقاضی می‌تواند از صد در صد یا ۵۰ درصد تسهیلات دولت در پرداخت حق سرانه بیمه پایه استفاده کند.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت خاطرنشان کرد: متقاضیان دریافت پوشش بیمه‌ای سلامت اگر از تسهیلات حمایتی دولت استفاده کرده باشند یا به طور اورژانس در مراکز درمانی نیاز به خدمات تشخیصی و درمانی داشته باشند، می‌توانند بدون گذراندن دوره انتظار ۱۰ روزه، دفترچه بیمه سلامت خود را دریافت کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

وی عنوان کرد: در سال ۹۸، زیرساخت‌های لازم در وزارت بهداشت و بیمه سلامت برای ارائه خدمات الکترونیک به بیمه‌شدگان به بهره‌برداری رسید به‌ طوریکه تا پایان سال ۹۸ نسخه‌نویسی الکترونیک در سراسر کشور انجام می‌شود.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه ۱۰درصد جمعیت همچنان فاقد پوشش بیمه هستند خاطرنشان کرد: سازمان بیمه‎گر پایه موظف هستند حداقل خدماتی را که باید جز خدمات ضرروری برای آحاد جمعیت کشور است ارائه دهد.

فرزین با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۸بانک اطلاعاتی بیمه شدگان کل کشور در سازمان سلامت شکل می‎گیرد عنوان کرد: به طور حتم با شکل گرفتن بانک اطلاعات همپوشانی‌ها برای اولین بار در کشور رفع خواهد شد.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه ۹۲۴مرکز در سطح یک و ۹۰۰مرکز در سطح دو وسه داریم عنوان کرد: تا پایان دی ماه امسال بر اساس یک برنامه عملیاتی کل ۲۰۰۰مراکز استان کرمانشاه به سیستم استحقاق سنجی وصل شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه  با اشاره به اینکه در شش ماه اول امسال ۲۲۰ میلیارد تومان صرف هزینه افراد تحت پوشش بیمه سلامت شده است عنوان کرد: ۴۰ مرکز سلامت و ۳۳ دفتر پیش خوان به مردم خدمات رسانی‌های لازم را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۲۴۰۰ قلم دارو و ۶۷۰۰ نوع خدمت شامل خدمات بیمارستانی در تعهد بیمه سلامت است خاطرنشان کرد: ۱۰۱ مرکز بهداشتی درمانی در حال ارایه خدمت به روستائیان است و شامل ۱۹۸ پزشک، ۱۴۰ ماما و ۵۲ کد آزمایشگاهی، ویژه خدمت سطح یک روستایی است که در مراکز بهداشتی درمانی روستایی انجام می‌شود.

مظفری با اشاره به اینکه نسخه الکترونیکی در شش شهرستان در بخش‌های خصوصی راه‌اندازی شده است بیان کرد: تاکنون ۸۰ هزار رفع هم پوشانی انجام شده و سامانه استحقاق سنجی در ۱۸ بیمارستان دانشگاهی فعال است و بیماران در مراجعه به این بیمار‌ستان‌ها نیاز به ارائه دفترچه ندارند.

وی با اشاره به اینکه سامانه تبادل الکترونیکی در ۱۷ بیمارستان دانشگاهی پیاده شده است خاطرنشان کرد: تا آخر آذرماه امسال سامانه تبادل الکترونیکی در کل بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی پیاده و راه‌اندازی شود و پرونده‌های کاغذی به طور کامل حذف می‌شود.

مظفری خاطرنشان کرد: براساس بند الف ماده ۷۰ برنامه  ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و با هدف پوشش بیمه‌ای آحاد جامعه، پس از آزمون وسع، افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، بیمه اجباری می‌‌شوند.

وی افزود:در این برنامه، کلیه افراد فاقد پوشش بیمه بامراجعه به ادارات بیمه سلامت، دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد یا سایت بیمه سلامت ایران ثبت نام و پس از استعلام از سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مشخص شدن سطح درآمدی متقاضیان در یکی از گروههای سه گانه، میزان حق بیمه آنها تعیین و سپس تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه  قانون بیمه اجباری براساس آیین‌نامه مصوب هیئت دولت اجرا می‌شود عنوان کرد: گروه اول شامل دهکهای یک، دو و سه خانوارهای دارای درآمد کمتر از ۴۰درصد حداقل حقوق و دستمزد مشمول قانون کار که حق بیمه آنها رایگان و از طرف دولت پرداخت می‌شود.

مظفری خاطرنشان کرد: گروه  دو که شامل دهک چهار درآمدی است، چهل  تا صددرصد حقوق و دستمزد را دارند که با پرداخت ۵۰درصد حق بیمه معادل ماهیانه ۲۴هزار و ۲۰۰ تومان برای هر نفر دفترچه بیمه سلامت صادر و تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه افزود: گروه سه شامل دهک ۵ و به بالا که ماهیانه ۴۸هزار و۴۰۰تومان و ۱۰۰ درصد حق سرانه  برای هر نفر حق بیمه را پرداخت می‌کنند و از خدمات درمانی در تعهد بیمه سلامت بهره مند خواهند شد.

احمد صفری نماینده مجلس استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه ۶۰درصد جمعیت استان جز بیمه‌شدگان تحت وشش سلامت هستند اظهار داشت: بیمه سلامت یک حرکت جهادی و نیاز جامعه است.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت همچون بحث یارانه‎ها کارشناسی نشده است عنوان کرد: مسئلان کشوری به دلیل آنکه کرمانشاه سختی‎های زیادی را مشاهده کرده است باید به طور ویژه به مشکلات آنها رسیدگی کنند.

انتهای پیام/ز

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند