یک میلیون و ۲۵۰ هزار گیلانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

اکتبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، علی اکبری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: بیمه سلامت در آبان سال ۱۳۷۴ و در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه تأسیس شد و امروز ۴۰ میلیون نفر در کشور تحت پوشش این بیمه هستند و از خدمات آن استفاده می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با بیان اینکه یک میلیون‌ و ۲۵۰ هزار نفر از مردم استان تحت پوشش این بیمه هستند گفت: هزینه ارائه خدمات به بیمه‌شدگان، روزانه حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است و بیمه‌شدگان در قالب صندوق ایرانیان، صندوق کارکنان دولت و صندوق سایر اقشار خدمات دریافت می‌کنند.

اکبری با بیان اینکه ‌۲ هزار و ۸۴۶ نفر از افرادی که دارای بیماری‌های خاص نظیر تالاسمی، دیالیزی، کلیوی و بیماری MS هستند نیز تحت پوشش بیمه سلامت استان گیلان هستند و خدمات دریافت می‌کنند افزود: هزینه ارائه خدمات به هر بیمار دارای بیماری خاص، روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان از راه‌اندازی سامانه ۱۶۶۶ خبر داد و ابراز داشت: با راه‌اندازی این سامانه، مدیران ارشد بیمه سلامت استان گیلان در روزها و زمان‌های مشخصی از پشت تلفن به پیشنهادات و انتقادات مردم استان گوش می‌دهند و پاسخگوی آن‌ها هستند.

اکبری با بیان اینکه ۹۸ درصد درمان و تشخیص بیماری‌ افراد باید در هنگام معاینه و رویت بیمار توسط پزشک انجام شود عنوان داشت: برخی پزشکان به محض رویت بیماری برای او آزمایش‌های مختلف تجویز می‌کنند در صورتی که تشخیص اولیه و ارائه راهکار درمان باید در همان لحظه معاینه باشد.

وی با اشاره به اینکه عوامل سازمان بیمه سلامت استان گیلان برای خدمتگزاری بهتر با همراهی و مساعدت مردم در این مسیر گام اساسی برمی‌دارند خاطرنشان کرد: تمام مسئولان باید همواره خود را نوکر و خدمتگزار مردم بدانند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با اشاره به اهمیت سبک زندگی مناسب و نحوه تغذیه مردم ابراز داشت: علما ۶ اصل ضروری برای جلوگیری از بیماری‌ها بیان کردند و ننوشیدن آب و نوشیدنی در وسط غذا یکی از آن ۶ اصل  است که امروز بسیاری از مردم به آن بی‌توجه هستند.

اکبری با بیان اینکه نوشیدن آب در وسط غذا موجب ایجاد اختلال در سیستم گوارشی افراد می‌شود تصریح کرد: اغلب بیماری‌ها به وسیله دهان، خوردن و آشامیدن آغاز شده و خود را نشان می‌دهند حتی توصیه شده که لقمه غذا باید ۲۰ بار در دهان جویده شود که این امر جلوی پرخوری افراد را می‌گیرد.

وی به روی هم‌خوری و عوارض آن اشاره کرد و بیان داشت: برخی افراد یک وعده غذایی را در کنار میوه، خورشت و انواع غذاهای مختلف را در یک بازه زمانی خاص مصرف می‌کنند و با فاصله نمی‌خورند که این روی‌هم خوری به معده و سیستم گوارشی آنان فشار وارد می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان افزود: به شهروندان توصیه می‌کنم که به هیچ وجه شب‌ها غذای پرچرب مصرف نکنند و زمان خواب خود را تنظیم کنند و بسیاری از علما و بزرگان نیز تأکید کردند که شام باید ۳ ساعت قبل از خواب صرف شود لذا بسیاری از بیماری‌ها ناشی از پرخوری و عدم تنظیم خواب است.

انتهای پیام/ ع

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند