یک حمله سایبری به بنادر شرق آسیا ۱۱۰ میلیارد دلار خسارت می زند

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، بررسی‌های موسسه بیمه لیوید نشان می‌دهد خسارت‌های ناشی از وقوع حملات سایبری به زیرساخت‌های بنادر منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه بسیار گسترده خواهد بود و رقم ۱۱۰ میلیارد دلاری برآورد شده برابر با نیمی‌از خسارات ناشی از بلایای طبیعی در کل جهان در سال جاری میلادی است.

البته این خسارت در بدترین حالت و در زمانی رخ می‌دهد که یک ویروس رایانه ای فوق العاده خرابکار بتواند به ۱۵ بندر مهم و اصلی در کشورهای سنگاپور، چین، ژاپن، کره جنوبی و مالزی نفوذ کند.

بررسی مذکور همچنین حاکیست که ۹۲ درصد از هزینه‌های اقتصادی چنین حمله ای بیمه نشده باقی مانده و لذا ۱۰۱ میلیارد دلار از ارزش مالی این خسارت غیرقابل جبران باقی می‌ماند. گفتنی است که این بررسی با همکاری دانشگاه کمبریج و دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور صورت پذیرفته است.

بر همین اساس، حمله سایبری به زیرساخت‌های بنادر می‌تواند موجب نفوذ ویروس به پایگاه داده حاوی اطلاعات کشتی‌های باری شده و اختلال اساسی به وجود آورد. نتیجه طولانی مدت تر چنین حملاتی کاهش بهره وری و افزایش زمان و هزینه‌های پهلوگیری کشتی‌ها و تخلیه بارهای آنهاست که می‌تواند تعاملات جهانی را در حوزه دریانوردی بسیار کند کند.

البته این نوع حملات سایبری می‌تواند بر علیه صنایع حمل و نقل زمینی، هوایی و هوافضا نیز رخ دهد و در مجموع باعث ۲۸.۲ میلیارد دلار خسارت اقتصادی سالانه شود. چنین حملاتی به صنعت تولید هم ۲۳.۶ میلیارد دلار خسارت و به صنعت خرده فروشی ۱۸.۵ میلیارد دلار خسارت می‌زند.

حملات سایبری این چنینی بیش از هر چیز به کشورهای آسیایی خسارت می‌زند و کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند