یکی‌ از اثرات خُرد شدن اراضی کشاورزی کاهش راندمان تولید است

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/لرستان دادستان خرم‎آباد با بیان این‌که مهم‌ترین نکته در زمینه تغییر کاربری اراضی کشاورزی پیشگیری است، گفت: وقتی در زمین زراعی ساختمان ساخته شد حتی اگر تخریب شود برگرداندن آن زمین به حالت اولیه غیرممکن است، لذا باید با برقراری گشت‌های منظم در نقاطی که در معرض تغییر کاربری هستند از آن پیشگیری کنیم.

سعید رازانی  امروز در گردهمایی تخصصی بررسی نقش و جایگاه دهیاران در حفاظت از اراضی کشاورزی و توسعه فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی شهرستان خرم‌آباد  که در سالن همایش‌های جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد، با اشاره به وجود دو قانون مهم حفظ کاربری اراضی و منع خُرد شدن اراضی کشاورزی، در قانون اساسی جمهوری اسلامی، اظهار کرد: گاهی اوقات خود ما در چند دقیقه حاصل زحمات چندساله طبیعت را به باد می‌دهیم، به‌عنوان مثال برای تهیه مقداری زغال یک درخت بلوط ۵۰۰ ساله را در عرض چند دقیقه نابود می‌کنیم.

وی با اشاره به این‌که طبق قانون نباید اراضی کشاورزی خُرد شود، عنوان کرد: یکی‌ از اثرات خُرد شدن اراضی کشاورزی کاهش راندمان تولید است.

رازانی ادامه داد: طبق قانون حفظ کاربری، هرگونه تغییر کاربری با دیوارکشی، فنس کشی و احداث ساختمان ممنوع و جرم بوده و طبق آن مجرم علاوه‌بر جریمه به قلع کلیه مستحدثات محکوم می‌شود.

دادستان خرم‌آباد با اشاره به این‌که اراضی کشاورزی و باغات باید حفظ شود، تصریح کرد: امام خمینی(ره) فرمودند که اساس استقلال کشور کشاورزی است، لذا ما باید این سرمایه را حفظ کنیم، در این راستا ماموران جهاد موظف هستند با کلیه افراد متخلف قاطعانه برخورد کنند.

وی با اشاره به این‌که به دادستان‌ها و نیروی انتظامی‌دستورات لازم جهت همکاری با گشت‌های حفاظتی ابلاغ شده، اظهار کرد: لازم است دهیاران هرگونه تغییر را بلافاصله گزارش دهند که مأموران بلافاصله وارد عمل شده و این موضوع آنقدر مهم است که مامورین کشاورزی باید جلوگیری کنند.

رازانی با بیان این‌که مهم‌ترین نکته در زمینه تغییر کاربری اراضی کشاورزی پیشگیری است، عنوان کرد: وقتی در زمین زراعی ساختمان ساخته شد حتی اگر تخریب شود برگرداندن آن زمین به حالت اولیه غیرممکن است، لذا باید با برقراری گشت‌های منظم در نقاطی که در معرض تغییر کاربری هستند از آن پیشگیری کنیم.

دادستان خرم‌آباد با اشاره به این‌که طبق قانون دیوارکشی، فنس‌کشی، ساختمان‌سازی و هرگونه تغییر کاربری در مناطق زراعی تحت هرعنوان ممنوع است، عنوان کرد: مأموران جهاد کشاورزی موظف هستند جلوی این اقدامات را بگیرند و طبق قانون ساختمان ساخته شده تخریب و مجرم به سه برابر ارزش زمین به نرخ روز جریمه می‌شود.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند