گسترش برنامه‌های تجاری در شهرک‌های صنعتی

نوامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

حسین مدرس خیابانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به توافقات صورت گرفته با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برای گسترش برنامه‌های تجاری در شهرک‌های صنعتی گفت: با توجه به زیرساخت‌های مناسبی که هم اکنون در شهرک‌های صنعتی وجود دارد، مقرر گردید تا گسترش خدمات و برنامه‌های تجاری در این شهرک‌ها، در دستور کار قرار گیرد تا تولیدکنندگان کشور بتوانند خدمات تجاری را نیز برای فروش و صادرات محصولات تولیدی خود در شهرک‌های صنعتی با سهولت بیشتری دریافت نمایند.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: گسترش ارایه خدمات تجاری در بخش‌های مختلف صنعتی به منظور حمایت و پشتیبانی از صنایع و رونق صادرات صنعتی، از جمله سیاست‌های کلان کشور است که باید با سرعت مورد پیگیری واقع شود؛ بر همین اساس گسترش برنامه‌های تجاری در شهرک‌های صنعتی طراحی شده است. در واقع، خدمات تجاری نیز در قالب بازاریابی، برندسازی، تامین مواد اولیه با سهولت بیشتر، ارایه خدمات بانکی و بیمه‌ای و راه‌اندازی زون‌های فروشگاهی و نمایشگاهی در شهرک‌های صنعتی ارایه خواهد شد.

وی با بیان اینکه آنچه که در ادغام تجارت با صنعت فراموش شده بود، این است که اگر تولید شکل گیرد، باید همپای آن تجارت آن هم رونق داشته باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه ۵۰ درصد شاغلان بخش صنعت، در بخش‌های صنفی تولیدی و خدماتی مستقر هستند که عدد قابل توجهی به لحاظ سرانه ایجاد شغل به شمار می‌رود، می‌توانند حلقه اتصال بین صنایع بزرگ و متوسط به شمار روند که به همین دلیل، توافق‌نامه‌ای میان حوزه قائم‌مقام وزیر با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به امضا رسیده که توسعه زیرساختهای تجاری نیز در شهرک‌های صنعتی صورت گیرد.

مدرس خیابانی گفت: همچنین با توجه به اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی در گذشته اقداماتی را هم برای ایجاد شهرک‌های صنفی انجام داده بود، مقرر گردیده که شهرک‌های صنفی گسترش یابند، چراکه تقریبا ۲۵ درصد واحدهای صنفی در کشور را واحدهای صنفی تولیدی تشکیل می‌دهند؛ به نحوی که ۶۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی هم اکنون وجود دارد که عمده آنها در حوزه پوشاک، چرم، کیف و کفش و مبلمان مستقر هستند و پتانسیل صادراتی هم دارند، بر این اساس مقرر گردیده تا میز صادرات نیز در سازمان توسعه تجارت ایران برای حمایت و پشتیبانی از آنها به موازات فعالیت‌های صورت گرفته در شهرک‌های صنعتی اختصاص یابد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند