گزارش راهبردی از آخرین وضعیت مؤسسات مردمی قرآنی تدوین و ارائه شود

نوامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدای این جلسه موضوع عدم پرداخت اعتبارات کمک هزینه دانشجویی از دو ماه پیش تا کنون از سوی معاونت اداری مالی سازمان اوقاف، مطرح شد که پس از توضیحات نماینده سازمان اوقاف، مقرر شد تا جلسه آینده مجمع مشورتی، مشکل تأمین مالی سازمان اوقاف و امور خیریه حل شود و این اعتبارات پرداخت و گزارش آن به صحن مجمع مشورتی ارائه شود.

دستور نخست این جلسه، بررسی برخی مطالبات و مشکلات مؤسسات مردمی‌قرآنی کشور (ارجاعی از سوی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی)  بود که به پیشنهاد مکتوب حجت‌الاسلام والمسلمین شاهسونی، مدیر موسسه فرهنگی قرآن و عترت بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) به رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی در مورد مشکلات موسسات قرآنی در کشور،‌ در دستور این جلسه قرار گرفت. 

پس از بحث و گفتگوی اعضا در مورد این دستور مقرر شد: ۱. گزارش جامع و راهبردی از آخرین وضعیت مؤسسات مردمی‌قرآنی کشور طی یک ماه آینده از دستگاه­های مرتبط اخذ و پس از تجمیع و تدوین آن توسط دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، به جلسه بعدی مجمع مشورتی ارائه شود.

۲. بر اساس گزارش راهبردی تدوین­ شده، ­­برنامه جامع حمایت‌های ویژه از مؤسسات مردمی‌قرآنی کشور جهت ارائه به مجمع مشورتی و تصویب در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تهیه شود.  

۳. کارگروه ویژه‌ و مستقل برای پیگیری خاص مشکل بیمه فعالان قرآنی متشکل از آقایان: حسن محمدی(مسئول کارویژه)، علیرضا شاهسونی، محمدعلی خواجه پیری، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی‌و نماینده دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی تشکیل می‌­شود؛ همچنین مقرر شد گزارش پیگیری این کارویژه تا یک ماه آینده به صحن مجمع مشورتی ارائه شود.

دستور دوم این جلسه، بررسی جزئیات شاخص‌های ملی توسعه فرهنگ قرآنی جهت ارائه به جلسه آتی شورا بود که بعد از استماع نظرات اعضا، مقرر شد تا پایان هفته نظرات دستگاه‌ها در مورد شاخص‌ها به دبیرخانه ارسال تا به جلسه آتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه شود.  

دستورهای سوم و چهارم جلسه، گزارش وضعیت استقرار ساختار دبیرخانه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور و ارائه گزارش وضعیت سنجی رشته علوم قرآن و حدیث بر اساس سرفصل‌های جدید بودند که با توجه به اتمام وقت به جلسه بعد مجمع مشورتی موکول شدند.

در انتهای جلسه با توجه به ناتمام ماندن دستور جلسات، مقرر شد جلسه‌ فوق‌العاده مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی دو هفته آینده برگزار شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند