گرگان| بیمه اجباری سلامت از ۱۳ آبان در سراسر کشور آغاز می‌شود

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حنان حاجی محمودی صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته سلامت اظهارداشت: سازمان بیمه سلامت براساس قانون وظیفه دارد تا افرادی که تا کنون تحت پوشش هیچ بیمه درمانی قرار نداشتند بتوانند از خدمات سلامت و درمان برخوردار شوند.

وی با اشاره به طرح‌هایی که تاکنون در بیمه سلامت به اجرا در آمده است، گفت: در سال‌های ابتدایی با بیمه خویش فرمایی آغاز کردیم اما به استقبال چندانی از آن نشد و تا حدود ۶۰۰ هزار نفر در این قالب بیمه شده بودند. سازمان بیمه سلامت طرح بیمه بستری شهری را از سال ۸۳ آغاز کرد و تعداد بیمه‌شدگان تا ۶ میلیون نفر افزایش یافت.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت ایران به شکل‌گیری طرح بیمه ایرانیان اشاره کرد و ادامه داد: این طرح با مشارکت ۵۰ درصدی مردم اجرا شد اما چون آزمون وسع انجام نشد همه افراد برخوردار و نیازمند به صورت رایگان از بیمه درمانی برخوردار شدند که کمبود اعتبارات سبب شد در ارائه برخی خدمات دچار محدودیت شویم.

وی به اجباری شدن بیمه همگانی هم اشاره کرد و افزود: طرح جدید در قالب بیمه اجباری سلامت نیز در دستور کار قرار گرفته است که اجرای ان از ۱۳ آبان امسال آغاز می‌شود.

حاجی محمودی گفت: همه کسانی که تاکنون به هر دلیلی نتوانستند از خدمات بیمه درمانی استفاده کنند تا ۶ ماه فرصت دارند به سامانه جامع رفاه مراجعه و خوداظهاری کنند. پس از پایان این فرآیند بیمه شدن افراد با انتظار همراه خواهد بود.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند