گردش مالی پزشکی خانواده در استان کرمان ۱۵ میلیارد تومان در ماه است

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در استان کرمان بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت بوده که از خدمات صندوق‌های مختلف این بیمه بهره‌مندند اظهار داشت: این جمعیت بیش از ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه ماهانه ۵۰ میلیارد تومان گردش مالی بیمه سلامت با بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و مطب پزشکان استان است گفت: مکلفیم برای ارائه خدمات تشخیصی بهداشتی و درمانی با همه مراکز درمانی طرف قرارداد باشیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه مطالبات تمام مراکز درمانی خصوصی، دولتی و داروخانه‌ها تا تیرماه امسال تسویه شده است افزود: در حال حاضر بدهی خاصی نداریم و این مسئله رضایت نسبی را به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه کسی را در استان نداریم که دفترچه بیمه نداشته باشد مگر کسانی که موعد تمدید دفترچه خانوار آنها رسیده و به دلیل عدم نیاز برای تمدید آن مراجعه نکرده باشد گفت: طبق سرشماری ما در چنین مواردی ۷ تا ۸ درصد جمعیت استان فاقد بیمه‌نامه هستند.

جعفری با اشاره به اینکه بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان روستاها، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در استان در صندوق بیمه درمان روستایی عضو هستند عنوان کرد: ماهانه مبلغ ۱۵ میلیارد تومان گردش مالی پزشکی خانواده در استان کرمان است.

وی با بیان اینکه دفترچه بیمه رایگان به خانواده‌های روستایی تحویل داده شده و تیم سلامت پزشکی شامل پزشک، دندانپزشک، مامان، داروخانه و آزمایشگاه مسقر بوده و خدمات عمومی‌به جمعیت روستایی ارائه می‌شود افزود: برای دریافت خدمات تخصصی پزشکی و درمانی در سطح شهرها نیز با اکثر مراکز مورد نیاز طرف قرار داد هستیم و به شرطی که بیمه‌شدگان روستایی روی خط سیر نظام ارجاع حرکت کرده باشد می‌توانند از خدمات بیمه سلامت در شهرها نیز استفاده کرده و سردر گم نشوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه صاحبان دفترچه بیمه روستایی از پرداخت کمتر و خدمات ارزانتری برخوردار شده و این برای آنها یک مزیت است گفت: بالغ بر ۲۰۰ نفر پزشک، ۲۰۰ نفر دندانپزشک و ۳۰۰ نفر ماما نیروی انسانی طرف قرارداد ما در مراکز درمانی روستایی است که از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر هستند و ما فقط ناظر بر پرداخت‌کننده منابع آنها هستیم.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت اتباع خارجی مجاز را نیز زیرپوشش دارد افزود: با تفاهم‌نامه‌ای که با کمیساریای عالی پناهندگان و اداره امور اتباع خارجی داریم چناچه اطلاعات اتباع خارجه بارگذاری شده باشد به عنوان یک تبعه مجاز می‌توانند زیرپوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

جعفری با اشاره به اینکه اتباع خارجی که بیماری خاص دارند کمیساریای عالی پناهندگان حق بیمه آنها را پرداخت می‌کند گفت: این افراد می‌توانند دفترچه بیمه خود را در شهرهایی که مجاز به سکونت هستند شامل کرمان، زرند، سیرجان، رفسجان و بردسیر دریافت کنند.

وی با بیان اینکه همه شهروندان می‌توانند خدمات بیمه سلامت را به صورت غیرحضوری دریافت کنند افزود: داریم به سمتی پیش می‌رویم که دیگر دفترچه درمانی صادر نشده و بیمه‌نامه به صورت الکترونیک در اختیار بیمه‌شدگان قرار گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه از سال گذشته نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان و کشور آغاز شده است گفت: تاکنون ۳۰ درصد شهرهای کشور زیر بار این طرح رفتند و تا پایان سال تمام مراکز درمانی دولتی، خصوصی و سرپایی زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند