کمیته فنی بدوی رسیدگی به شکایات در آذربایجان شرقی تشکیل می شود

دسامبر 2, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی آبدار ظهر امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص اهمیت رسیدگی به شکایات گردشگران و تکریم ارباب رجوع در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، گفت: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در راستای رسیدگی به این شکایات  اقدام به تشکیل کمیته بدوی رسیدگی به شکایات در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کرده است.

آبدار با بیان اینکه طبق آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی، رسیدگی به شکایات گردشگران اعم از داخلی  و خارجی از تاسیسات و موسسات گردشگری بر عهده این اداره کل می‌باشد، افزود: این کمیته، طی سال  ۹۸ با همکاری انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری زیارتی با حضور کارشناسان اداره کل در محل دفتر انجمن صنفی برگزار می‌شود.

او ادامه داد: در راستای رسیدگی به شکایات گردشگران، کارشناسان بعد از اخذ شکایت و تشکیل جلسه، نسبت به حل و فصل موضوع  طی مراحل قانونی اقدام می‌کنند که در ۸ ماه نخست سال ۹۸ بیش از ۱۸۰ مورد پرونده تشکیل و رسیدگی گردیده است و در حال حاضر نیز ۱۲ پرونده در حال رسیدگی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه نبود قرارداد مایبن گردشگر و دفتر یا شرکت خدمات مسافرتی از عمده مسائلی است که گردشگران را در حین یا بعد از سفر دچار مشکل می‌کند، تاکید کرد: اخذ بیمه سفر و انعقاد قرارداد هنگام خرید که با امضاء مسافر و مجری سفر باشد، الزامی‌است و مسافران برای تمام سفرهای داخلی یا خارجی باید قرارداد را از دفاتر خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی مطالبه کنند.

او با اشاره به اینکه گردشگران حتما خدمات مسافرتی مورد نظر خود را از دفاتر مجاز و معتبر تهیه نموده تا با مشکلات و آسیب‌های بعدی مواجه نشوند، اظهار داشت: گردشگران حدالامکان برای خرید بسته سفر (تور) از دفاتر و شرکتهای خدمات مسافرتی گردشگری داخل استان تهیه نمایند و همچنین با توجه با برزو امکان در خرید تور در فضای مجازی و فعالیت دفاتر غیر مجاز در این محیط خوانشمند است به منظور جلوگیری از هر گونه کلاهبرداری قبل از خرید از صحت و ثقم داشتن مجوز این دفتر و شرکت از معاونت گردشگری استان اطمینان حاصل نمایند.

آبدار گفت: در حال حاضر ۲۶۵ دفتر و شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری در سطح استان در حال ارائه خدمات به مردم هستند و شماره تلفن ۳۵۵۴۶۰۴۰ آماده پاسخگویی به تمامی‌موارد در این زمینه خواهد بود.

رشد ۱۰ درصدی بازدید گردشگران خارجی از موزه‌ها

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی همچنین از رشد ۱۰ درصدی میزان بازدید گردشگران خارجی از موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش استان طی ۸ ماه سال ۹۸ خبر داد.

آبدار اظهار داشت: موزه‌های غنی و تخصصی و همچنین اماکن تاریخی استان از جاذبه‌های ارزشمند آذربایجان به شمار می‌آید و همه ساله پذیرای حجم گسترده ای از گردشگران داخلی و خارجی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در ادامه با اشاره به رشد بازدید گردشگران خارجی از موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش آذربایجان شرقی طی سال ۹۸، گفت: طی ۸ ماه سال جاری موزه‌ها و اماکن تاریخی استان با استقبال خوب بازدیدکنندگان خارجی همراه بود، بطوریکه تا پایان آبان ماه سال جاری این اماکن پذیرای  ۱۹ هزار و ۲۵ گردشگر خارجی بود.

او در ادامه با اشاره به بازدید ۱۷ هزار و ۱۷۸ نفر گردشگر خارجی در سال گذشته، میزان رشد بازدید گردشگران خارجی از موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش در سال ۹۸ را ۱۰ درصد عنوان کرد.

آبدار در خاتمه به موزه‌ها و اماکن پربازدید آذربایجان شرقی در مدت زمان مذکور اشاره کرد و گفت: طی ۸ ماه سال ۹۸ به ترتیب مسجد کبود ، موزه آذربایجان و کلیسای سنت استپانوس با بیشترین بازدید در کانون توجه گردشگران خارجی بوده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند