کشت کلزا در ۶ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان

اکتبر 15, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی‌سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، غلام حیدر زورقی در نشست شورای معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان که در محل این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: در راستای افزایش خوداتکایی کشور به روغن و براساس برنامه وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیستان وبلوچستان به زیرکشت دانه روغنی کلزا برود.

وی ادامه داد: از همین رو برای توسعه کشت دانه‌های روغنی تاکنون ۲۵ تن بذر هیبرید کلزا و۴۲۰۰تن انواع کود شیمیایی تهیه و آماده توزیع بین کشاورزان استان سیستان و بلوچستان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان افزود: قیمت هر کیلو بذر کلزا بیش از ۱۰۰ هزار تومان است و سازمان جهاد کشاورزی به منظور حمایت از کشاورزان هر کیلو بذر را با قیمت ۳۷هزار تومان در اختیار کلزا کاران قرار می‌دهد.

وی بیان داشت: اراضی کلزا به صورت فراگیر و با استفاده از یارانه دولتی بیمه شده و به ازای هر هکتار ۵۰ هزار تومان از کشاورزان اخذ می‌شود در صورتی که قیمت هر هکتار بیمه ۲۵۰هزار تومان است.

زورقی تصریح کرد: کار کشت کلزا در استان سیستان و بلوچستان از نیمه دوم مهرماه آغاز و تا اوایل آذرماه ادامه دارد و هر چه دوره رشد این گیاه طولانی تر باشد محصول بیشتر می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند