کشاورزان خوزستانی محصولات خود را بیمه کنند

ژانویه 21, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، کیامرث حاجی زاده امروز دوشنبه در هجدهمین نشست شورای آب و برق استان خوزستان در اداره کل مدیریت بحران استان اظهار داشت:در سال‌های گذشته در بحث مشکلات آب شرب، هشدار تنش آبی در شمال شرق خوزستان را دادیم و امروز نیز بنابرگزارشات هواشناسی و سازمان آب و برق خوزستان مبنی بر میزان بارش‌ها، وضعیت سدها و آب قابل برنامه ریزی در پشت سدها همچنان ۲ حوزه آبریز ما از جمله مارون و زهره با مشکل روبه رو هستند لذا باید در بحث کشت و دیگر مصارف مدیریت شوند.

وی با بیان اینکه لازم است مصوبات شورای آب و برق ذیل ستاد مدیریت بحران اجرایی شوند گفت: بسیاری از مشکلات آب، برق، فاضلاب، آب شرب، تاسیسات و زیرساخت‌ها با برگزاری نشست شورای آب و برق و مصوباتی که در پی داشته برطرف شده و اکنون مشکل بسیاری از شهرستان‌ها یا کاملا برطرف شده است یا در پایان راه برای حل شدن است.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان با بیان اینکه بارش‌های سال آبی جاری تاکنون نرمال پیش بینی شده توضیح داد: محصولات کشاورزی باید بیمه شوند و سازمان آب و برق براساس بیمه نامه آب در اختیار کشاورزان آنها قرار دهد چرا که اگر دوباره گرفتار سیل شویم دولت توان پرداخت خسارت را ندارد.

وی با تاکید بر انجام اقدامات کارشناسی و منطقی در حوزه کشاورزی بیان کرد: کشت‌ها باید متناسب با میزان بارش‌ها باشد چراکه اولویت ما همیشه بحث آب شرب است لذا جهادکشاورزی و فرماندارای‌های باتوجه به مشکلات کیفیت و کمبود آب در برخی شهرها باید به مساله محدودیت کشت توجه ویژه داشته باشند.

حاجی زاده ادامه داد: برخی از شهرهای شمال شرق خوزستان با وجود اینکه در کنار سد و حوضه آبریز هستند اما به دلیل توپوگرافی، وضعیت خشکسالی پی در پی و پایین رفتن سطح ایستایی آب و برداشت بی رویه با مشکل آب شرب رو به رو هستند.

وی در ادامه با اشاره به شروع یک پروژه آبرسانی برای رفع مشکلات آبرسانی در ایذه، باغملک و رامهرمز ادامه داد: اقداماتی در حوزه آبرسانی به این شهرها شروع شد اما شرکت‌هایی که قرار بود در این حوزه سرمایه گذاری کنند زیر تاثیر تحریم ظالمانه جلوی آنها گرفته شد با این همه با وجود نبود اعتبار و کمبودها بنا است از هفته آینده لوله‌گذاری به سمت میداوود انجام شود.

انتهای پیام/ ع

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند