کرمان| وزارت رفاه نتیجه دهک‌های بیمه‌شدگان سلامت را هنوز اعلام نکرده است

دسامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد جعفری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به استناد بند الف ماده ۷۰ برنامه ششم توسعه پوشش بیمه اجباری تصویب شده است اظهار داشت: ارزیابی وسع در استان از ابتدای آذر آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه دهک تمام بیمه‌شدگان فعلی بر اساس توانایی مالی که دارند که از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین می‌شود گفت: بیمه‌شدگان با توجه به دهک خود در پرداخت حق بیمه با ما مشارکت دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه سه دهک پایین جامعه به‌صورت رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند افزود: دهک چهارم پنجاه درصد حق بیمه را پرداخت می‌کند و از دهک پنج به بالا تمام حق بیمه را باید پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بانک اطلاعاتی بیمه‌شدگان را به وزارت رفاه دادیم که نتیجه دهک آنها را به ما اطلاع‌رسانی کنند بیان کرد: هنوز نتیجه‌ای به ما اعلام نشده است.

جعفری با بیان اینکه صندوق‌های روستایی، بیمه سلامت همگانی و ایرانیان مشمول ارزیابی وسع هستند گفت: کارکنان دولت، طلاب، خانواده شهدا، بعضی از دانشجویان و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شامل ارزیابی وسع نمی‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تا اعلام نتیجه وزارت رفاه دفاتر بیمه سلامت به مدت ۶ ماه تمدید می‌شود افزود: هر کس به دفاتر ما مراجعه کند از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کند و محدودیتی وجود ندارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه ثبت‌نام کنندگان در طرح ارزیابی وسع باید منتظر جواب وزارت رفاه باشند گفت: تمام بیمه‌شدگان هنگام بیماری در دریافت خدمات درمان یکسان هستند و در هنگام بیماری ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی و ۹۰ درصد هزینه‌های بستری توسط سازمان بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شعار آزمون وسع، پرداخت بر اساس توان و دریافت بر اساس نیاز است بیان کرد: تعرفه‌های حق بیمه تعیین شده دولت هستند که سالانه از بیمار دریافت می‌شود.

جعفری با بیان اینکه مبلغ حق بیمه برای دهک‌های پنج به بالا حدود ۵۸۰ هزار تومان برای یکسال به ازای هر نفر است که زمان بیمه شدن باید پرداخت شود گفت: در یک‌ماه گذشته در استان کرمان بیش از ده هزار نفر در طرح آزمون وسع بیمه سلامت ثبت‌نام کردند که مجموع بیمه‌شدگان بیمه سلامت در استان کرمان حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است.

انتهای پیام/۵۱۱/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند