کرمان| دهک‌بندی بیمه‌شدگان بیمه سلامت با پیامک به آنها اعلام می‌شود

نوامبر 7, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد جعفری ظهر امروز و در آخرین روز از هفته بیمه سلامت در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرمان در مصلی بزرگ امام علی(ع) اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون اقدامات بسیار بزرگی برای سلامت جامعه در کشور انجام شده است و استان کرمان هم از این اقدامات بی‌نصیب نیست.

وی با بیان اینکه جمعیتی که ابتدای انقلاب بیمه بودند چهار میلیون نفر و در استان کرمان ۱۷۰ هزار نفر دارای بیمه بودند گفت: امروز جمعیت بیمه‌ای استان کرمان بیش از ۱۰ برابر شده و به حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در استان رسیده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه هزینه‌های درمان نباید بر مردم سنگینی کنند افزود: امروز دفترچه بیمه برای تمام افراد در روستاها صادر شده است و پزشک عمومی‌و خانواده مستقر است.

وی با بیان اینکه ماهانه بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان توسط بیمه سلامت برای روستائیان هزینه می‌شود گفت: روستائیان با مشاوره پزشک خانواده می‌توانند برای درمان تخصصی خود به مراکز شهری و پزشکان متخصص نیز مراجعه کنند.

جعفری با اشاره به اینکه خانواده‌های معزز شهدا و افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند بیان کرد: بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر کارکنان دولت در استان کرمان نیز تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه ماهانه حدود ۵۰ میلیارد تومان گردش مالی بیمه سلامت در استان کرمان است گفت: داشتن دفترچه بیمه سلامت در مراجعه به داروخانه‌ها و مراکز درمانی هیچ نگرانی برای بیمه‌شدگان این بیمه ندارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه حوزه سلامت جمهوری اسلامی‌ایران نسبت به کشورهای دنیا رشد دو برابری داشته است و در این سال‌های اخیر کارهای بزرگی در این حوزه در کشور انجام شده است عنوان کرد: یکی از برنامه‌های سال جاری بیمه سلامت حذف دفاتر بیمه و نسخه‌نویسی الکترونیکی است که نتایج خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه بیمه‌شدگان با ارائه شماره ملی خود می‌توانند از خدمات درمانی استفاده کنند افزود: اجرای این طرح در راستای صرفه‌جویی اقتصادی بوده و از طرح‌های اقتصاد مقاومتی است که صرفه‌جویی زیادی در مصرف کاغذ می‌شود.

جعفری با اشاره به اینکه طرح خدمات بیمه سلامت با توجه به وضعیت درآمدی خانوارها از سیزده آبان آغاز شده و خانواده‌های جزو سه دهک پایین جامعه دارای بیمه رایگان می‌شوند گفت: اجرای این طرح برای این است که یارانه‌های دولتی به مستمندان و نیازمندان واقعی برسد.

وی با بیان اینکه افرادی که تمکن مالی دارند حتی باید در بحث درمان نیازمندان مشارکت داشته باشند و این طرح در این راستا انجام می‌شود افزود: در دریافت خدمات هیچ فرقی بین بیمه‌شدگان وجود ندارد اما در دریافت هزینه خدمات تفاوت‌هایی وجود دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه افراد بالای سه دهک پایین جامعه در پرداخت حق بیمه با ما مشارکت می‌کنند گفت: در اجرای این طرح نیازی به مراجعه حضوری بیمه‌شدگان تا زمانی که دفاتر آنها معتبر است نیست و دهک‌بندی آنها برای بیمه‌ شده پیامک می‌شود.

انتهای پیام/ح

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند